Кошарка

СКК Борац 1947 преко Ушћа до пете побједе

Кошаркаши СКК Борац 1947 забиљежили су пету побједу у оквиру Друге лиге Републике Српске савладавши синоћ у дворани Обилићево екипу Ушћа резултатом 79:68.

Био је то први меч ”црвено-плавих” након 20 дана, што се, током сусрета, осјетило у игри, али је наш тим успио да ”уштопа” ривала у тренуцима кад је то било најпотребније и настави побједнички низ.

Након двије четвртине предност Божићевог тима износила је 17 поена (46:29), а гости су опасно запријетили на старту треће дионице серијом 10:0, уз двије тројке Пејића.

Ипак, наш тим је до уласка у посљедњи квартал поново успио значајно да одмакне (57:44), а потом и тријумфује разликом од 11 поена.

Кад су у питању стријелци, по 16 поена су постигли Лука Чуковић и Славиша Њежић, Никола Грујић је уписао поен мање, а двоцифрен број имао је и Марко Секулић (10).

Меч против Ушћа почео је минутом ћутања због погибије младог кошаркаша из Градишке Давора Мијатовића, који је прије неколико дана страдао у саобраћајној несрећи.

У наредном колу, наше кошаркаше очекује гостовање у Александровцу екипи Лијевча.

СКК БОРАЦ 1947 – УШЋЕ 79:68

(21:14, 25:15, 11:15, 22:24)

дворана: Обилићево, гледалаца: 100, судије: Жељко Петковић, Миа Дојчиновић и Самојко Вранац.

СКК БОРАЦ 1947: Пиљагић 4, Њежић 16, Милојевић, Вуковић 7, Шарић 2, Попржен, Д. Гајић 4, Чуковић 17, Н. Гајић, Грујић 15, Кондић 4, Секулић 10. Тренер: Бојан Божић.