Кошарка

СКК Борац 1947 поразом кренуо у други дио сезоне

Кошаркаши СКК Борац 1947 поражени су у првом колу другог дијела западне групе 2. лиге Републике Српске, укупно десетом, од Слободе 73 резултатом 59:67. Новограђани су се на тај начин реванширали нашем тиму за пораз на премијери 29. октобра (77:81) те су након 10 мечева на омјеру од 6 побједа и 4 пораза, док СКК Борац 1947 има 3 тријумфа и 7 неуспјеха.

Уводни минути прве четвртине припали су гостима, који су у стартном десетоминутном кварталу стекли предност од 10 поена (5:15), коју је СКК Борац 1947 до прве двоминутне паузе успио да преполови мини-серијом поена новајлије Марка Секулића.

У смирај друге четвртине, наш тим је, понајвише захваљујући капитену Николи Гајићу, који је у 2 наврата постигао кош уз фаул, стекао резултатску предност од три поена (35:32) пред трећу дионицу, у којој се истакао члан гостујуће екипе постигавши чак 11 од својих 15 поена.

Нажалост, млади тим СКК Борац 1947 посустао је у одлучујућој дионици, у којој је постигао само 6 поена, што је гостујући састав знао да казни, а слично Томићу у трећој, веома квалитетну ролу у посљедњем периоду имао је досадашњи члан бањалучког Рукија Стефан Милошевић, постигавши 9 од укупно 15 поена свог тима у том дијелу игре.

Управо је Милошевић био најефикаснији појединац на мечу са 21 поеном, а други стријелац тима био је Немања Томић са 15. У нашој екипи, предњачио је Матеј Милојевић са 16 поена, док је Никола Гајић постигао 12.

Рецимо и то да је у зимском прелазном року СКК Борац 1947 регистровао три нова играча, од чега су двојица наступила на вечерашњој утакмици. Наиме, већ споменути Марко Секулић је постигао 8 поена, док се Давид Гајић зауставио на 6. Трећи нови кошаркаш СКК Борац 1947 је Алекса Кресојевић.

У наредном колу СКК Борац 1947 гостује у Прњавору екипи Младост Bulldogs.

СКК БОРАЦ 1947 – СЛОБОДА 73 59:67

(10:15, 25:17, 18:20, 6:15)

дворана: Обилићево, гледалаца: 100, судије: Саша Бабић, Игор Дојчиновић и Виолета Симић.

СКК БОРАЦ 1947: Д. Гајић 6, Продановић 5, Милојевић 16, Карановић, Савић 3, Попржен 8, А. Поњевић, Секулић 8, Ћурковић, С. Поњевић, Кондић 1, Н. Гајић 12. Тренер: Бојан Божић.

СЛОБОДА 73: Војновић 8, Милошевић 21, Студен, Тодоровац, Драгељевић 8, Зец, Бабић 4, Сувара 6, Милуновић 5, Рашић, Томић 15. Тренер: Дејан Кукавица.