Кошарка

СКК Борац 1947 поражен на крају 2019. године

Кошаркаши СКК Борац 1947 поразом су завршили 2019. годину.

”Црвено-плави” су синоћ у дворани Обилићево, у заосталој утакмици шестог кола западне групе Друге лиге Републике Српске, поражени од екипе ОКК Борац Мако Принт резултатом 68:78, те у 2020. годину улазе уз омјер од седам побједа и два пораза, те утакмицом мање, с обзиром да ће меч са екипом Hunters из Приједора бити одигран непосредно пред старт другог дијела сезоне.

Био је то, иначе, први пораз ”црвено-плавих” након шест узастопних побједа, односно још од 6. новембра и пораза у Прњавору (71:67).

Бољи ривал у првих двадесет минута био је СКК Борац 1947, који је током првог периода био у предности од шест поена (14:8), а на паузу између два полувремена отишао при плусу од три поена (36:33).

Екипи ОКК Борац Мако Принт припала је прва половина треће дионице, те је резултат гласио 42:48, али је на одличан начин узвратио СКК Борац 1947, серијом 13:0, за 55:48.

Мини-серијом до краја тог периода гости су успјели да анулирају минус и у одлучујући квартал уђу при ”егалу” (55:55), који је потрајао све до 3-4 минута пред крај, када је Божићевом тиму понестало снаге за жешћи атак и коначну побједу.

У екипи СКК Борац 1947 по 16 поена су постигли Лука Вуковић и Славиша Њежић, док је три мање крај свог имена уписао Никола Шарић.

У гостујућем табору, такође су са 16 поена најефикаснији били Димитрије Пандуревић и Никола Даничић, док је Лука Шарић постигао 12.

СКК БОРАЦ 1947 – ОКК БОРАЦ МАКО ПРИНТ 68:78

(18:17, 18:16, 17:22, 13:23)

дворана: Обилићево, гледалаца: 150, судије: Милан Адамовић, Жељко Петковић и Драгослав Рађевић.

СКК БОРАЦ 1947: Пиљагић, Њежић 16, Милојевић, Вуковић 16, Шарић 13, Попржен 5, Д. Гајић, Чуковић 2, Секулић 10, Грујић 6, Илић, Ирић. Тренер: Бојан Божић.

ОКК БОРАЦ МАКО ПРИНТ: Дедић 2, Сегић 2, Шарић 12, Ожеговић 3, Даничић 16, Стојановић, Пандуревић 16, Тонковић 8, Баошић 2, Кустурица 7, Кикановић, Даниловић 10. Тренер: Марко Таушан.