Кошарка

СКК Борац 1947 поклекао послије продужетка: Због повреде остао без капитена у другој четвртини

Кошаркаши СКК Борац 1947 били су на прагу побједе над бањалучком екипом ОКК Борац Мако Принт у одгођеној утакмици пете рунде Друге лиге Републике Српске – али су, нажалост, поклекли послије продужетка.

Гостујућа екипа тријумфовала је резултатом 91:92, па ће наш тим у Лигу за шампиона, која стартује 13. фебруара, пренијети пет бодова.

Првих 20 минута СКК Борац је завршио предношћу од једног поена (46:45), послије мини-серије 7:0 у финишу тог дијела игре. У првој четвртини предност нашег тима износила је и девет поена (20:11, 30:21), баш као и у трећој дионици послије које је на семафору писало 71:69.

И онда је услиједила драма…

У самом финишу, при резултату 80:82, Лука Вуковић је погодио тројку уз прекршај, додатно слободно бацање није искористио, док је на другој страни Адамовић погодио једно бацање након фаула и увео меч у додатних пет минута.

Мало је недостајало да гледамо и други продужетак – било је 90:92 када је Вуковић стао на линију за слободна бацања, али, нажалост, није био прецизан оба пута…

Треба, наравно, рећи да је двије и по четвртине СКК Борац 1947 играо без плејмејкера и капитена Луке Чуковића, који је морао ван игре због повреде леђа. Такође, чак три играча нашег тима (Никола Грујић, Никола Шарић и Никола Даничић) нису завршила меч због пет личних грешака.

Друга лига Републике Српске наставља се 13. фебруара утакмицама првог кола Лиге за шампиона.

У тај дио такмичења пласирали су се Ушће, ОКК Борац Мако Принт, СКК Борац 1947, ОКК Козара, Hunters и Лијевче.

СКК БОРАЦ 1947 – ОКК БОРАЦ МАКО ПРИНТ 91:92

(30:24, 16:21, 25:24, 12:14, 8:9)

СКК БОРАЦ 1947: Шарић 7, Д. Гајић 6, Карановић, Вуковић 15, Даничић 12, М. Секулић 21, Топић, Чуковић 10, Барбарез, Грујић 20. Тренер: Бојан Божић.

ОКК БОРАЦ МАКО ПРИНТ: Медић, И. Драгојевић, Бањац, Топалић 6, Шушњар 20, Мишан, Б. Драгојевић 34, Стојаковић, Љубовић, Савановић 13, Адамовић 11, Флорјан 8. Тренер: Милан Јованић.