Скупштина Фудбалског клуба Борац, која је сазвана за вечерас у Трофејној сали на Градском стадиону неславно је завршила; да будемо прецизнији, засједање делегата завршило је и прије него што је уопште почело. На приједлог 9 чланова Скупштине за вечерас је била сазвана Изборна скупштина клуба, на којој је клуб из Платонове улице КОНАЧНО требало да добије новог предсједника Управног одбора, који би на тој функцији замијенио Драшка Илића.
До тога, ипак, није дошло, агонија се наставља и након 15. јануара и не види јој се крај: представник Кандидационе комисије Ратомир Радојчић обавијестио је присутне делегате, којих се вечерас у Трофејној сали окупило 20 од укупно 27, да до почетка сједнице НИКО није доставио своју кандидатуру и план и програм функционисања клуба како то Статут истог захтијева. По Статуту, кандидате су потом могли да предложе чланови Скупштине, али и тада је завладао мук – нико се није јавио за ријеч, нико није предложио ниједног кандидата који би сјео у упражњену фотељу првог човјека клуба, па су, за сада, пала у воду писања појединих бањалучких медија како ће након данашњег дана на мјесто предсједника Борца доћи некадашњи фудбалер и спортски директор Борца а сада потпредсједник ФС БиХ Дарко Љубојевић, предсједник ГФС Бањалука Дејан Травар, савјетник премијерке РС за економска питања Дарко Милуновић или, пак, бивша посланица у Народној скупштини Републике Српске Милосава Јаковљевић. Понављамо, НИКО од тих имена, која су протеклих дана спомињана као могући насљедници Драшка Илића, није доставио своју кандидатуру за преузимање функције првог човјека некадашњег шампиона БиХ и клуба који би у текућој години требало да обиљежи 90 година постојања…


















