Сјајна полусезона за рукометаше Борца: 14 мечева – ниједан пораз, реми у Тузли пред одлазак на одмор!

Јесењу полусезону рукометаши Борца завршили су без пораза!

Послије драматичне завршнице, црвено-плави су у Тузли ремизирали са Слободом резултатом 26:26, па ће у наставак сезоне ући уз омјер од 12 побједа и два ремија, те осам бодова више од најближих пратилаца, Слободе и Вогошће.

Домаћи су боље ушли у сусрет и након десет минута дошли до три гола предности – 6:3.

У наредних 10 минута играло се гол за гол, да би у 21. минуту Мирко Микић, при резултату 10:7, позвао минут одмора, након којег његови израбраници прилазе на минималних 11:10, а ову предност домаћи су задржали до одласка на одмор – 14:13.

Већ на почетку других 30 минута Тузлаци поново долазе до предности од три гола, коју чувају до средине наставка, када гости поново смањују на гол заостатка, 22:21.

Нису домаћим играчима изабраници Мирка Микића дали да се одлијепе, константно су им били ”за петама”, али нису успијевали да изједначе резултат, иако су за то имали више прилика. Након још једне пропуштене прилике за изједначење, рукометаши Слободе додају гас и у 53. минуту поново одлазе на плус три, 25:22.

Иако се у том тренутку чинило да су домаћи коначно сломили отпор лидера шампионата, тако нису мислили наши играчи. Серијом 3:0, коју је поготком закључио Владо Драганић, на мање од пет минута прије краја, Бањалучани су дошли до толико жељеног изједначења, 25:25, и утакмицу увели у трилер завршницу.

У наредном нападу домаћи праве пробијање, што је додатно подгријало тензије на паркету, али и на трибинама. Млади Божо Тепић је погодио за потпуни преокрет, 26:25, са два играча мање, а на семафору је остало нешто више од пола минута прије краја, када Тузлаци користе седмерац и, испоставиће се, постављају коначан резултат.

Тада је Микић затражио тајм аут, како би припремио посљедњу акцију. Ипак, нису његови изабраници успјели реализовати напад и кући носе један бод.

У екипи Борца, по седам голова су постигли Владо Драганић и Лука Перић, док је код домаћих бриљирао Ален Овчина са 12 голова.

СЛОБОДА – БОРАЦ 26:26

дворана: мала дворана ”Мејдан”, гледалаца: 500, судије: Џемал Чедић (Сарајево) и Дино Ђерзић (Илиџа), седмерци: Слобода 4 (4), Борац 2 (2), искључења: Слобода 4 минута, Борац 12 минута.

СЛОБОДА: Сухоњић 3, Овчина 12, Ђукић, Барјактаровић 2, Чајић, Ђуровић, Нуркановић, Ђорђевић 2, Бубић 3, Пирић, Карахоџић 1, Павлак 2, Борозан, Милкунић, Мојсилов, Јусић 1. Тренер: Синиша Маркота.

БОРАЦ: Бркић, Перић 7, Драгичевић, Петровић, Миљковић, Њежић, Лукић 2, Кнежевић 3, Тепић 2, Маливојевић 2, Ћелић 1, Драганић 7, Летић, Суботић, Милићевић 2. Тренер: Мирко Микић.

(борац-спорт, фото: РК Слобода)