Рукомет

Сјајна партија рукометаша: Борац декласирао Вогошћу у ”Борику” и изборио европско прољеће!

Рукометни клуб Борац први пут након сезоне 2004-05 и двомеча са швајцарским Вакер Туном дочекаће прољеће на европској сцени! Изабраници Мирка Микића пружили су вечерас против Вогошће Пољине Hills, у реванш утакмици трећег кола Challenge купа, најбољу партију од почетка такмичарске сезоне, савладали госта резултатом 30:18 и изборили наступ у осмини финала трећег по јачини европског клупског такмичења.

Изабраници Мирка Микића, који је, тактички, перфектно припремио своје рукометаше за меч са Вогошћом која је у потпуности била безопасна у фази напада, доминирали су паркетом Борика од првог до посљедњег секунда. Меч није могао љепше да почне с обзиром да је након 10 минута игре на семафору био исписан резултат 5:0.

Свој први гол на утакмици играчи Касима Каменице постигли су на почетку 11. минута, а на паузу између два полувремена отишли при минусу од пет голова (13:8), иако је наш тим у једном моменту имао и плус од 8 голова (12:4).

У наставку се ситуација на терену није промијенила: црвено-плави су константно држали висок ниво игре, дозволивши гостима да у првих 20 минута постигну само 4 гола, па је на уласку у посљедњу трећину другог полувремена на семафору писало 25:12, што је био максимални Борчев плус на вечерашњој утакмици.

Сјајан је на голу био Бојан Љубишић са 15 одбрана, док су се у пољу истакли Владан Ђурђевић и Деан Шешић са 7, односно 6 голова. Вриједи, свакако, истаћи и Горана Даничића који није постигао ниједан гол, али је чак 6 пута асистирао саиграчима. У гостујућој екипи најефикаснији је са 4 гола био Алмир Османхоџић.

БОРАЦ – ВОГОШЋА ПОЉИНЕ HILLS 30:18 (13:8)

дворана: Борик, гледалаца: 1500, судије: Лукас Фрисер и Радослав Кавулич (Чешка).

БОРАЦ: Беширевић, Унчанин 4, Ђурђевић 7, Даничић, Мијатовић, Љубишић (15 одбрана), Бубић 1, Суботић (6 одбрана), Њежић, Савић, Рађеновић 3, Ћелић 2, Шешић 6, Буљина 1, Драгичевић, Дакић 3. Тренер: Мирко Микић.

ВОГОШЋА ПОЉИНЕ HILLS: Геко 3, Џиновић, Кадрић, Гаврић 1, Џубур, Ефендић (13 одбрана), Иванковић, Халиловић, Ћосић 3, Јелачић 1, Захировић, Османхоџић 4, Босић 3, Хрбат 2, Чичкушић 1. Тренер: Касим Каменица.