Сјајан меч на Градском: Седам голова у дуелу Борца и Рудара

Штета је што гледаоци због рестриктивних мјера у данима борбе са корона вирусом нису могли да присуствују пријатељској утакмици између Борца и Рудар Приједора.

Штета јер су заиста имали шта да виде, чак седам голова, а меч је завршен резултатом 4:3.

Повео је Борац у 11. минуту, када се поигравао Кенан Тополовић, а његову ноншаланцију искористио Бојан Марковић. Изједначио је Демир Јакуповић, и то у 32. минуту, а до краја првог дијела постигнута су још два поготка.

Марковић је другим голом на мечу, у 41. минуту, поново довео Борац до предности, али се Лука Куленовић, након грешке неопрезног Круза и асистенције Бојана Буразора, побринуо да првих 45 минута буде завршено неријешеним резултатом.

Трећи пут на овом дуелу Борц је био корак испред Приједорчана у 50. минуту, када је капитен Стојан Врањеш поентирао након асистенције Владана Даниловића, док је само четири минута касније Горан Закарић материјализовао једанаестерац након прекршаја над Сашом Кајкутом.

Коначних 4:3 поставио је Огњен Јаћимовић у 67. минуту.

У првом полувремену данашње утакмице, за Борац су наступили: Кукрика, Радуловић, Милојевић, Круз, Субић, Чавић, Војновић, Калесић, Црнов, Ђалоу и Марковић. У другом дијелу, шансу су добили: Павловић, Дујаковић, Ћосић, Јовановић, Јаничић, Даниловић, Бртан, Врањеш, Зиљкић, Закарић и Кајкут.

Посљедњу контролну утакмицу пред старт нове сезоне Борац ће одиграти у уторак, 28. јула, када ће са почетком у 19 часова гостовати члану Суперлиге Србије Црвеној звезди.