Сјајан меч јуниора Борца и Жељезничара! Борац водио 2:0, па стигао до бода у петом минуту надокнаде – 4:4 у Бањалуци!

Сјајан меч одиграли су јуниори Борца и Жељезничара – а на крају је подијељен плијен, екипе су у заосталој утакмици петог кола ремизирале резултатом 4:4!

Два поготка је за црвено-плаве постигао Немања Ћетојевић током првих десет минута утакмице, али су гости већ до одласка на одмор преокренули резултат. Погађали су редом Ернад Бабалук (20.), Алдин Ефендић (38.) и Џенан Шабић (40.), међутим ту је тек био почетак драме!

У 63. минуту је досуђен пенал за Борац, а у гол га је претворио Стефан Марчетић. Само пет минута раније Нихад Баримац је добио директан црвени картон, али је и са играчем мање тим са Грбавице поново дошао до резултатског плуса, другим голом Бабалука (73. минут).

Када је већ ”мирисало” да ће Сарајлије кући понијети цијели плијен, досуђен је нови једанаестерац за Борац. У петом минуту надокнаде, поново је одговорност преузео Стефан Марчетић, и поново погодио, за коначних 4:4!

Била је ово посљедња домаћа утакмица Борчевих јуниора у овој полусезони, а до одласка на паузу, која ће трајати до првог викенда у марту, још ће укрстити копља у Мостару са Зрињским.

Иначе, након овог ремија, Борац на шестом мјесту на табели сада има 19 бодова.

БОРАЦ – ЖЕЉЕЗНИЧАР 4:4

стријелци: 1:0 Ћетојевић (6.), 2:0 Ћетојевић (10.), 2:1 Бабалук (20.), 2:1 Ефендић (38.), 2:3 Шабић (40.), 3:3 Марчетић (пенал, 63.), 3:4 Бабалук (73.), 4:4 Марчетић (пенал, 90+5.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Милош Гиговић (Градишка), жути картони: Саџак (Жељезничар), црвени картон: Нихад Баримац (Жељезничар, 58. минут).

БОРАЦ: Грујић, Ступар, Бурњаковић, Деспот (од 85. минута У. Ковачевић), Стојичић, Ђајић (од 60. минута Дивљак), Марчетић, Керановић (од 85. минута Ивановић), Ћетојевић, Гајић (од 75. минута Шикањић), М. Ковачевић. Тренер: Зоран Драгишић.

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Душкај, Шемдин, Ефендић, Омербашић, Шабић, Бабалук (од 78. минута Хамуровић), Џано (од 59. минута Саџак), Бабић, Баримац, Зеничанин (од 81. минута Голетић), Карић. Тренер: Фадил Жерић.