Сјајан финиш Борца у Љубушком, седми трофеј Купа БиХ надохват руке

Рукометаши Борца покорили су Љубушки и реванш финала Купа БиХ дочекују уз предност од једног гола. Црвено-плави су савладали екипу Извиђача резултатом 22:23, а друга утакмица игра се 8. маја у дворани студентског кампуса у Бањалуци са почетком у 20 часова уз директан пренос на БХТ1.

На паузу између два полувремена отишло се при предности домаћих од 2 гола (15:13), док је већ у уводним минутима наставка серијом 3:0 резултатски плус “скаута” нарастао на 5 голова (18:13).

Средином другог дијела домаћи су били четири корака (20:16) испред Борца, који за кратко вријеме није претворио у погодак три седмерца. Ипак, финиш меча у потпуности је припао нашем тиму, који је у 56. минуту преко Милана Дакића стигао до 21:21, а два минута до краја и до предности (22:23), која је на снази остала до самог краја.

Реванш меч, како рекосмо, игра се 8. маја у граду на Врбасу, али ће прије те утакмице изабраници Мирка Микића 4. или 5. маја гостовати височкој Босни у оквиру посљедњег, 26. кола Премијер лиге.