”Шестица” пионира против Вележа, пет голова за 18 минута

Пионири Борца убједљиво су савладали селекцију Вележа на гостујућем терену, у заосталој утакмици десете рунде.

Црвено-плави су над ”рођеним” тријумфовали резултатом 1:6, иако су се већ у трећем минуту суочили са резултатским заостатком. Погодио је тада Амел Тиро, међутим узвратио се Јован Ћулум само шест минута касније.

Никакве промјене резултата није било до 49. минута, није дјеловало да би тим Милана Озрена до краја меча могао да декласира ривала – али се управо то десило.

Од 49. до 67. минута, наш тим је постигао чак пет голова, за висок тријумф и друго мјесто на табели, уз четири бода мање од Сарајева (Сарајево 40, Борац 36).

Кадети су одлично ушли у меч са Вележом, имали два гола предности након 26 минута (погађали Јусуф Терзић у 6. и Стефан Марчетић у 26. минуту, оп.а.), али су потом до краја меча примили четири гола и уписали шести пораз у сезони, те заузимају песто мјесто са 26 бодова.

У недјељу, од 12.30 и 14.30 часова, Борчеви пионири и кадети ће угостити Жељезничар, у оквиру редовног 17. кола.

ПИОНИРИ

ВЕЛЕЖ – БОРАЦ 1:6

стријелци: 1:0 Тиро (3.), 1:1 Ћулум (9.), 1:2 Лазић (49.), 1:3 Томић (53.), 1:4 Ћулум (63.), 1:5 Томић (66.), 1:6 Лазић (67.), стадион: помоћни терен стадиона ”Рођени”, гледалаца: 40, судија: Марко Домазет (Источна Илиџа), жути картони: Аџагић, Ножић (Вележ), Вишекруна, Сопренић (Борац).

ВЕЛЕЖ: Матараџић, Јеловац, Максумић (од 19. минута Ножић (од 58. минута Тасламан)), Ћурић, Бехрам, Миљановић, Тиро, Атајић (од 36. минута Пајевић), Аџагић (од 55. минута Шкаљић), Ребац, Володер (од 60. минута Ћумурија). Тренер: Ален Пајић.

БОРАЦ: Рачић, Лајић, Вишекруна, Д. Благојевић (од 36. минута Кецман), Н. Благојевић, Сопренић, Ћулум (од 68. минута Јањић), Ћусо, Ристовић (од 50. минута Томић), Богојевић (од 58. минута Мишић), Лазић (од 65. минута Пејаковић). Тренер: Милан Озрен.

КАДЕТИ

ВЕЛЕЖ – БОРАЦ 4:2

стријелци: 0:1 Терзић (6.), 0:2 Марчетић (26.), 1:2 Милак (31.), 2:2 Ђулиман (38.), 3:2 Караџа (55.), 4:2 Куко (69.), стадион: помоћни терен стадиона ”Рођени”, гледалаца: 50, судија: Никола Тешановић (Источно Сарајево), жути картони: Милак, Бешић, тренер Каметовић (Вележ), Марчетић, Ступар (Борац).

ВЕЛЕЖ: Хирош, Нухановић, Мехић, Караџа, Бешић, Џиновић, Ђулиман, Зекић, Љељак (од 46. минута Кулаглић), Куко (од 83. минута Тиро), Милак. Тренер: Алдин Каметовић.

БОРАЦ: Бојандић, Соколић (од 81. минута Деспот), Терзић, Благојевић, Стојичић (од 81. минута Ковачевић), Ћорић (од 81. минута Панић), Стрика (од 61. минута Шикањић), Марчетић, Петровић, Мишић (од 71. минута Ћетојевић), Ступар. Тренер: Бојан Пузигаћа.