”Шестица” Борца на јубилеју Омарске

Фудбалери Борца тријумфовали су над Омарском резултатом 0:6 у мечу организованом поводом 50 година постојања овог клуба.

Већ у првој половини првог полувремена тим Винка Мариновића је постигао пет погодака, а до предности је стигао већ у 2. минуту, након што је Јово Лукић реализовао пенал након претходног прекршаја над Дамиром Хрељом.

Лукић је други гол на мечу постигао четири минута касније, погодивши главом након центаршута Јакова Благаића, да би потом у 11. минуту Хуан Рикардо Кортес лобовао домаћег чувара мреже.

У 13. минуту је поентирао и већ поменути Хреља, да би у 23. минуту колумбијски нападач постигао свој други погодак, што је био погодак којим је закључено прво полувријеме.

Коначан резултат постављен је у 58. минуту, када је погодио Давид Чавић, један од повратника са позајмице овог љета (Леотар, оп.а.).

Борчева експедиција ће у понедјељак (26. јун) кренути пут Златибора, гдје ће провести наредних 14 дана на припремама. Први контролни дуел у склопу припрема на србијанској планини наш тим ће одиграти у четвртак, 29. јуна, против београдске Црвене звезде, члана Суперлиге Србије.