”Седмица” пионира против Игмана, четири гола Декета! Кадети послије преокрета до побједе

Пионири и кадети Борца уписали су убједљиве побједе у гостујућим дуелима са Игманом у оквиру четвртог кола Премијер лиге БиХ.

Екипа којом командује Асмир Авдукић постигла је седам погодака (1:7) у мечу са Коњичанима, а са четири постигнута гола истакао се капитен Матеј Декет.

Кадетска екипа стигла је до побједе резултатом 1:4 након што се на старту другог полувремена суочила са заостатком. Ипак, за само шест минута, тим Милана Озрена је преко Драгана Пејића преокренуо резултат, потом поготком Јована Ћулума увећао предност, док је коначних 1:4, аутоголом у 89. минуту, поставио Свен Шпаго.

У досадашњем току сезоне пионири Борца одиграли су три меча и уписали исто толико побједа, док кадети на три утакмице имају двије побједе и један пораз.

У наредном колу, Борчеви омладинци ће угостити Слогу из Добоја.

ИГМАН – БОРАЦ 1:7

стријелци: 0:1 Декет (пенал, 10.), 0:2 Декет (31.), 0:3 Вучковац (33.), 0:4 Декет (38.), 0:5 Вујиновић (41.), 0:6 Салкић (59.), 1:6 И. Затега (60.), 1:7 Декет (66.), стадион: помоћни терен стадиона у Коњицу, гледалаца: 80, судија: Антонио Томић (Крешево), жути картони: – .

ИГМАН: Шкобић, Хакаловић, Обрадовић, А. Затега, И. Затега, Ћибо, Бутуровић (од 36. минута Новалић), Корић, Хабибија, Вођо, Тињак. Тренер: Амир Халиловић.

БОРАЦ: Бобар, Нежић (од 44. минута Тајисић), Предојевић (од 56. минута Ђурашиновић), Станимировић (од 36. минута Вујиновић), Тешић, Декет, Марјановић, Савановић, Јовановић (од 56. минута Топић), Терзић, Вучковац (од 56. минута Салкић). Тренер: Асмир Авдукић.

ИГМАН – БОРАЦ 1:4

стријелци: 1:0 Халиловић (47.), 1:1 Пејић (54.), 1:2 Пејић (60.), 1:3 Ћулум (67.), 1:4 Шпаго (аутогол, 89.), стадион: помоћни терен стадиона у Коњицу, гледалаца: 50, судија: Ернис Џемиџић (Горажде), жути картони:

ИГМАН: А. Ћосић, Херо, Сиврија (од 66. минута Манџука), Е. Ћосић (од 78. минута Мехић), Халиловић, Брковић (од 78. минута Ћукас), Болобан (од 58. минута Маџак), Суша, Шпаго, Ковачевић (од 78. минута А. Мацић), Ибрић (од 78. минута Х. Мацић). Тренер: Мирза Ђапо.

БОРАЦ: Јуркас, Мишић, Лајић, Ћетковић, Благојевић, Сопренић, Келеман (од 76. минута Лазић), Ћорић, Гостимировић (од 83. минута Павковић), Ђудуровић (од 52. минута Ћулум), Пејић (од 83. минута Врсајковић). Тренер: Милан Озрен.

(борац-спорт, фото: ФК Борац – омладинска школа)