”Седмица” Борца у Горњим Подградцима за осмину финала Купа Републике Српске

Борац је рутински изборио пласман у осмину финала Купа Републике Српске савладавши у Горњим Подградцима, на стадиону ”Др Милутин Вучковац”, екипу Слоге ДИПО резултатом 0:7.

Хет-трик су у дуелу са ”регионалцем” Републике Српске укњижили Јово Лукић и Ђанфранко Пења, док је један погодак био дјело Јакова Благаића.

На одмор између два полувремена Борац је отишао уз предност од три гола, а домаће је већ у петом минуту, након неуспјелог испуцавања лопте једног дефанзивца, ”начео” Јово Лукић.

Након Лукићевог центаршута у 24. минуту са лијеве стране, Јаков Благаић је ухватио волеј на супротној стативи и матирао Славена Шмитрана, док је до трећег гола Борац стигао десет минута.

Овог пута се у улози асистента нашао Немања Михајловић, а главом је свој први гол у црвено-плавом дресу, али и први на овој утакмици, постигао колумбијски нападач.

Послије осам минута игре у наставку, стигао је и четврти гол нашег тима. Поново је асистирао Немања Михајловић, а овог пута се у улози егезекутора нашао Јово Лукић.

Само четири минута касније, Ђанфранко Пења је други пут савладао ”јединицу” Слоге, након што је остао сам на 3-4 метра од гола послије приземног центаршута Алена Јуриља, а хет-трик је Колумбијац комплетирао у 73. минуту, снашавши се најбоље у гужви пред голом.

Коначних 0:7 Борац је поставио у 76. минуту, када се Јово Лукић нашао ”очи у очи” са Шмитраном, који је и овог пута био немоћан.

Борац се сада поново окреће обавезама у Премијер лиги БиХ, гдје га већ у петак (19.00 часова) на Градском стадиону очекује меч шестог кола против Звијезде 09.

СЛОГА ДИПО – БОРАЦ 0:7

стријелци: 0:1 Лукић (5.), 0:2 Благаић (24.), 0:3 Пења (34.), 0:4 Лукић (53.), 0:5 Пења (57.), 0:6 Пења (73.), 0:7 Лукић (76.), стадион: ”Др Милутин Вучковац”, гледалаца: 400, судија: Немања Пилиповић (Приједор), жути картони: Р. Паспаљ (Слога ДИПО).

СЛОГА ДИПО: Шмитран, Костић, Мијатовић (од 82. минута Шљивар), П. Паспаљ, Р. Паспаљ, Пилиповић, Малетић (од 63. минута Кољанин), Ђорђић (од 82. минута Суботић), Тимарац, Стијаковић (од 46. минута Лукић), Ћирић (од 76. минута Дончић). Тренер: Огњен Ђорђић.

БОРАЦ: Стјепановић (од 63. минута Грујић), Пејовић, Ћелић, Јуриљ, Пишек, Предраговић, Субић, Лукић, Благаић (од 57. минута Хреља), Михајловић (од 57. минута Марчетић), Пења. Тренер: Винко Мариновић.