Савладан Рудар Приједор: Радуловић стријелац и двоструки асистент, Јакуповић два пута погодио против бившег клуба

Фудбалери Борца задржали су стопроцентну успјешност на Градском стадиону у текућој сезони Прве лиге Републике Српске савладавши вечерас, у утакмици 4. кола, екипу Рудар Приједора резултатом 3:0. Подсјетимо, црвено-плави су претходно пред домаћом публиком савладали Жељезничар Спорт тим резултатом 1:0 и Текстилац из Дервенте резултатом 2:1.

Борац је до побједе над тимом из града на Сани стигао понајвише захваљујући за игру изузетно расположеном двојцу Александар Радуловић – Демир Јакуповић; први је постигао водећи погодак, а потом у другом полувремену два пута на правом мјесту пронашао некадашњег нападача Приједорчана и најбољег стријелца лиге у прошлој сезони.

Стекли су изабраници Дарка Војводића резултатску предност у 34. минуту: Никола Мојовић је извео корнер са десне стране, а већ споменути Радуловић био је највиши у скоку пред голом Мирзе Хамзабеговића, те захвата лопту на жељени начин и доводи свој тим у вођство. Имали су фудбалери у црвено-плавим дресовима шансу и 8 минута раније да дођу до предности али исту нису искористили: један од одбрамбених играча Рудар Приједора играо је руком у гостујућем казненом простору након центаршута Мојовића, Велимир Дринић је показао на бијелу тачку, млади Милан Шикањић је извео једанаестерац, али је Хамзабеговић сјајном интервенцијом сачувао свој гол.

Играо се 58. минут када је наш тим удвостручио предност: са десне стране је центрирао Радуловић, а Јакуповић одлично утрчао и ногом поспремио лопту у мрежу. 11 минута касније постављен је коначан резултат, а протагонисти су, као што смо већ рекли, били исти, само што је овог пута бивши члан Приједорчана ударцем главом матирао свог прошлосезонског саиграча.

Након четири одиграна кола, на челу табеле су се са 10 бодова издвојили Слога из Горњег Црњелова и Борац, с тим што су пулени Драгана Мићића боље пласирани због квалитетније гол-разлике (Слога 10:3, Борац 6:1). У наредном колу, које се игра сљедећег викенда, Борац ће гостовати екипи Алфа Модриче, која је данас у Градишци изненадила Козару и тријумфовала резултатом 2:4.

БОРАЦ – РУДАР ПРИЈЕДОР 3:0 (1:0)

стријелци: 1:0 Радуловић (34.), 2:0 Јакуповић (58.), 3:0 Јакуповић (69.), стадион: Градски, гледалаца: 500, судија: Велимир Дринић (Модрича), жути картони: Мазић (Борац), Сајак, Гаврановић (Рудар Приједор).

БОРАЦ: Саватовић, Бајић, Јакуповић, Шикањић (од 70. минута Кајкут), Радуловић, Ћосић (од 86. минута Батар), Жеравица, Мојовић (од 83. минута Рељић), Буразор, Мазић, Поповић. Тренер: Дарко Војводић.

РУДАР ПРИЈЕДОР: Хамзабеговић, Лезић, Лајић (од 77. минута Росић), Мујагић, Гаврановић, Пекија, Мармат, Мркић (од 54. минута Живанић), Сајак, Драгић (од 62. минута Црномарковић), Давидовић. Тренер: Неџад Жерић.