Сарајке нанијеле нови висок пораз Борцу

Фудбалерке Борца уписале су нови висок пораз у дуелима са браниоцем титуле, СФК 2000 из Сарајева.

У заосталој утакмици другог кола Премијер лиге БиХ, играној данас на помоћном терену Градског стадиона у Бањалуци, Сарајке су тријумфовале резултатом 0:10 и нанијеле црвено-плавима осми пораз у првенству.

Гостујући састав, који је овом побједом преузео прво мјесто од мостарске Емине, укњижио је три хет-трика (Дајана Спасојевић, Маја Јелчић и Минела Гачаница), док се међу стријелце уписала и Алма Крајнић.

Након овог пораза, Борац је остао на претпосљедњем, седмом мјесту са четири бода из десет утакмица.

БОРАЦ – СФК 2000 0:10

стријелци: 0:1 Спасојевић (3.), 0:2 Јелчић (5.), 0:3 Спасојевић (20.), 0:4 Јелчић (26.), 0:5 Гачаница (43.), 0:6 Јелчић (48.), 0:7 Гачаница (56.), 0:8 Спасојевић (67.), 0:9 Гачаница (64.), 0:10 Крајнић (81.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Сенида Петак (Травник), жути картони: – .

БОРАЦ: Васић, Бараћ, Николић, Јандрић (од 57. минута Предојевић), Битевић (од 84. минута Ђукић), Јовановић, Марјановић, Радић (од 84. минута Драгишић), Васиљевић, Малиновић, Савић (од 67. минута Бундало). Тренер: Бојан Вукомановић.

СФК 2000: Хасанбеговић, Слишковић, Велагић (од 82. минута Омерагић), Милинковић, Јелчић (од 82. минута Камерић), Ал. Спахић (од 70. минута Крајнић), Гачаница, Кршо (од 70. минута Недић), Шабанагић, Спасојевић, Тришић (од 46. минута Ам. Спахић). Тренер: Самира Хурем.