Футсал

Сарајевска локомотива ”зарибала” у Бањалуци – футсалери Борца прегазили Жељезничар, “петарда” у Борику!

Футсалери Борца убједљиво су савладали екипу Жељезничара у трећем колу Премијер лиге БиХ уписавши побједу у дворани Борик резултатом 5:2!

Играчи у црвено-плавим дресовима стигли су до предности у седмом минуту поготком Драгана Верића, да би практично у сљедећем нападу тима са Грбавице поентирао Едис Сарајлић.

Ипак, да се на одмор оде уз Борчев плус, побринуо се Верић својим другим голом, да би потом Игор Мирковић у 24. и Стефан Савић у 34. минуту одвели наш тим до високе предности.

Минут након Савићевог поготка, Емир Ђудерија је смањио на 4:2, да би судбину сарајевског тима запечатио Александар Муњиза у посљедњем минуту.

Послије непотпуног трећег кола, Борац је трећепласирани на табели са шест бодова, а у сљедећем колу ће гостовати у Читлуку екипи Бротња.

БОРАЦ – ЖЕЉЕЗНИЧАР 5:2

стријелци: 1:0 Верић (7.), 1:1 Сарајлић (7.), 2:1 Верић (17.), 3:1 Мирковић (24.), 4:1 Савић (24.), 4:2 Ђудерија (35.), 5:2 Муњиза (40.), дворана: ”Борик”, гледалаца: 200, први судија: Душан Берак (Требиње), други судија: Ведран Марчинко (Мостар), трећи судија: Далибор Маврак (Мостар), жути картони: Јанковић (Борац), Ђудерија, Пљевљак (Жељезничар).

БОРАЦ: Станивуковић, Јанковић, Муњиза, Мирковић, Милановић. Још су играли: Зец, Ескић, Верић, Савић, Каурин. Тренер: Слободан Благојевић.

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Делихасановић, Башовић, Пљевљак, Хота, Ђудерија. Још су играли: Сиповић, Зеба, Карић, Демировић, Клачар, Сарајлић. Тренер: Мурис Крка.