Борчеву серију од пет утакмица без пораза у Премијер лиги прексиноћ је прекинуо лидер шампионата, Сарајево. У дербију десетог кола тим са „Кошева“ савладао је „црвено-плаве“ резултатом 2:0, што је Борцу четврти пораз, а Сарајеву осма побједа у овој сезони.
Домаћи су повели у 21. минуту, када је након центаршута Зорана Белошевића Седин Торлак савладао Авдукића. Почетком другог полувремена Борац је створио двије одличне прилике за постизање поготка: прво је шут Александра Субића зауставио чувар мреже домаћих Дејан Бандовић, да би потом поред гола шутирао први стријелац Борца у овој сезони Јоцо Стокић.
Коначан резултат дербија постављен је у 69. минуту – послије асистенције Асмира Суљића, ударцем са 10 метара Борчевог голмана матирао је Марио Тадејевић.
У наредном, 11. колу, фудбалери Борца ће на Градском стадиону дочекати Вележ.
Сарајево – Борац 2:0
стријелци: 1:0 Торлак (21.), 2:0 Тадејевић (69.)
стадион: „Асим Ферхатовић – Хасе“
гледалаца: 5 000
БОРАЦ: Авдукић, Васиљевић, Башић, Теиновић, Граховац, Си. Дујаковић (од 46. Субић), Стокић (од 73. Дугић), Распудић, Кантар (од 65. Ст. Дујаковић), Тривуновић, Крунић. Тренер: Слободан Старчевић.



















