Како смо већ писали на нашем порталу, директор и спортски директор Борца Радмило Шиповац и Дарко Љубојевић поднијели су данас оставке на те функције. Сада већ бивши директорски тандем издао је званично саопштење, које Вам у потпуности преносимо.
– Свјесни чињенице да већ дуже времена ФК Борац, упркос резултатима које је у посљедње три године постигао, није у приоритетима друштвене заједнице принуђени смо да поднесемо оставку на мјесто директора, односно спортског директора које смо обављали у посљедње три и по године.
За вријеме нашег руковођења клубом на Градски стадион у Бањој Луци стигла су два трофеја – Борац је освојио Куп БиХ (2010.), шампионску титулу у Премијер лиги БиХ (2111.), док је 2012. освојио треће мјесто и изборио се за позицију која је обезбиједила учешће клуба у квалификацијама за Лигу Европе.
Сматрамо да ФК Борац и сада има екипу која на крају првенства може изборити пласман који ће Борац одвести у Европу, под условом да иза клуба стану они који му могу пружити финансијску подршку.
Рјешавајући неке проблеме који су се гомилали годинама и деценијама нисмо успјели пратити текуће обавезе, па је тако посљедња плата радној заједници, гдје и ми припадамо, исплаћена за прву половину септембра, док су играчи добили пола октобарске плате.
У овом периоду Борац није имао судских спорова на своју штету, попут оних који нас сада оптерећују, а датирају углавном од 2004. и 2005. године.
Због људи који остају у клубу искрено се надамо да ће Град Бања Лука експресно реаговати и одредити људе који ће управљати и руководити Борцем.
Иако у оставци, учинићемо све да до 28. фебруара предамо документацију за лиценцирање за UEFA такмичења за наредну такмичарску сезону и искрено се надамо да ће она бити потребна клубу из Платонове.
Новом руководству остаје мјесец дана да отклони недостатке по питању финансијских критерија, који у НС/ФС БиХ треба да буду предати до 31. марта 2013. године.
Такође, још једном апелујемо на Административну службу Града Бања Лука да помогне ФК Борац у рјешавању проблема везаних за функционисање клуба и омогућавање наступа у наставку првенствене сезоне, а крајњи рок је 28. фебруар 2013. године.
Ми ћемо, без обзира гдје радили, остати уз Борац и радовати се његовим успјесима. Све док Врбас Бањалуком тече!
У нади да ће нове снаге допринијети системском рјешавању проблема не само у ФК Борац него и спорту у цјелини желимо да се захвалимо члановима претходних управа с којима смо сарађивали, сарадницима и навијачима.



















