Шампионска партија ”осица” – Хаџићи на минус 7 у дербију полусезоне!

Шампионска партија рукометашица Борца!

У једном од дербија полусезоне, црвено-плаве су у дворани Борик тријумфовале над Хаџићима резултатом 28:21 и направиле огроман корак ка освајању јесење титуле!

Ни једна ни друга екипа није успјела да у првом полувремену стекне предност већу од једног гола. Првих 30 минута завршено је минималним вођством црвено-плавих (12:11), које су осјетнију предност избориле након првих 5-6 минута наставка. Писало је тада на семафору 17:13, па је тренер Хаџића Алма Чехајић – Хаџовић морала да затражи минут одмора.

Кратка пауза помогла је гошћама, које су за 4-5 минута анулирале плус Борца (17:17) – али то је практично било све од гостујуће екипе. Од тог момента, па до краја меча, на терену је постојала само један екипа – Борчева, која је дизала предност из минута у минут и на крају уписала висок тријумф, што у прољећној борби за титулу може да буде од пресудног значаја.

Говорећи о голгетерском учинку, предњачила је Слађана Андрић са шест погодака, док је Дарјана Вуклиш одбранила 11 удараца гостујућих играчица. Код гошћи, најрасположенија за игру била је Адна Халебић са десет головa.