Рукометашице Борца, актуелне шампионке Босне у Херцеговине, у одбрани титуле кренуле су убједљивом побједом против Зрињског у Мостару (22:32). Екипа коју са клупе предводи Раде Унчанин наступила је без Драгане Кнежевић, али то се није одразило на игру. Напротив, Бањалучанке су од првог минута наметнуле свој ритам, контролисале игру, тако да су већ до полувремена имале великих десет голова вишка (9:19). У наставку су гошће рутинском игром сачувале убједљиво вођство и на најбољи могући начин почеле нови шампионат, у којем ће поново јуришати на ловор.
– Мислим да смо заслужено побиједили подмлађену екипу Зрињског. Дјевојке су, прије свега, добром одбраном дошле до резултата. Постигли смо доста голова из контре и полуконтре и играли отворено. Прво полувријеме смо добили са десет голова вишка, што довољно говори, па су у наставку шансу добиле и млађе играчице. Задовољан сам односом према игри и побједом. Окрећемо се новом изазову Жељезничару, а затим и дербију против Љубушког – био је задовољан тренер Раде Унчанин.
ЗРИЊСКИ – БОРАЦ 22:32 (9:19)
Дворана: „Бијели Бријег“ у Мостару
Гледалаца: 100
Судије: Нермин Салкановић и Владимир Зељко (обојица из Зенице)
Седмерци: Зрињски 5 (4), Борац 4 (4)
Искључења: Зрињски 4, Борац 4 минута.
ЗРИЊСКИ: Гудељ, А. Чуљак 2. А. Кнезовић, Колобара 3, Карачић, Марић 3. И. Чуљак 1, Ј. Чуљак, Иво. Кнезовић, Омановић, Миличевић 7 (4), Чорић 2, Ива. Кнезовић 2, Сулејманагић 3.
Тренер: Роберт Гргић.
БОРАЦ: Гудељ, Сучевић, Кекић 7 (2), Гојић, Палачковић, Радић 3, Богојевић, Раjилић 1, Марић 4, Де. Кнежевић 10 (2). Радановић, Остојић 1, Бабић, Клинац 6.
Тренер: Раде Унчанин.
(Глас Српске)



















