Шампион Словеније убједљиво тријумфовао на Градском стадиону

Фудбалери Борца поражени су од актуелног освајача дупле круне у Словенији Олимпије Љубљана резултатом 0:4 у пријатељској утакмици одиграној на Градском стадиону пред 700 гледалаца.

Прву шансу на мечу биљежимо у десетом минуту, када је Кингсли Боатенг прошао по десној страни и шутирао, голман Борца Марко Саватовић зауставио његов покушај, док је у наставку акције Ријада Кобиљара блокирао Никола Мојовић. У 23. минуту поново је Кингсли Боатенг био зачетник шансе, упосливши овог пута Антонија Лукановића, који након повратне лопте шутира поред лијеве стативе Борчевог гола.

У 26. минуту Борац је упутио први шут у оквир гола: Синиша Дујаковић је упослио капитена Сашу Кајкута, који одиграва за Бојана Буразора чији ударац без тешкоћа зауставља чувар мреже гостију Нејц Видмар. Само три минута касније поново црвено-плавима пријети Боатенг: и овог пута је Саватовић изашао као побједник.

У 35. минуту гостујући састав крунисао је теренску иницијативу: Марио Јурчевић је послао лопту у простор за некадашњег нападача Жељезничара Ивана Лендрића који матира Саватовића шутем искоса са десне стране. Посљедњу шансу у првом полувремену имала је Олимпија Љубљана у 41. минуту, када је Лендрић одиграо повратну лопту у средину за Ријада Кобиљара, који шутира, али лопту шаље високо преко пречке.

Шут из даљине је у 55. минуту опробао Борчев Александар Поповић, али није успио озбиљније да угрози Видмара. Само минут касније, гости су удвостручили предност: Стефан Савић вара комплетну црвено-плаву одбрану и шаље лопту иза Саватовићевих леђа.

У 61. минуту Ђуси Лупета излази сам испред Саватовића, који падом у ноге спријечава трећи гол Олимпије Љубљана, али није ништа успио да уради у 67. минуту, када је свој други гол постигао Стефан Савић; Лупета је шутирао, Саватовић одбио лопту, али само до бившег члана Сарајева Асмира Суљића који упућује центаршут са десне стране и на правом мјесту проналази Савића.

У 71. минуту Ђорђе Ћосић је извео слободан ударац са 30-ак метара од гола Олимпије, али је лопта путовала по земљи, па проблема за резервног голмана Кристијана Секулића није било.

Коначан резултат постављен је у 76. минуту: поново су шансу креирали Асмир Суљић и Стефан Савић, а другонаведени је постигао данас свој трећи гол.

До краја сусрета забиљежили смо и поништен гол нашег тима: Владан Даниловић је извео слободан ударац, на првој стативи се добро снашао Небојша Рунић пославши петом лопту у мрежу, али се према мишљењу арбитара налазио у недозвољеној позицији.

Борчев залог за будућност

Иначе, у другом полувремену шеф стручног штаба Борца Дарко Војводић прилику је пружио и млађим играчима који су актуелни чланови млађих селекција. Тако су се, наиме, у једном тренутку на терену нашла 4 члана јуниорске екипе: Владимир Арсић (2001.), Никола турањанин (2001.), Андреј Боснић (2001.) и Васо Вуковић (2002.), као и млађи кадет Лука Дамјановић (2003.), који је замијенио Марка Саватовића на црвено-плавом голу.

БОРАЦ – ОЛИМПИЈА ЉУБЉАНА 0:4 (0:1)

стријелци: 0:1 Лендић (35.), 0:2 Савић (56.), 0:3 Савић (67.), 0:4 Савић (76.), стадион: Градски, гледалаца: 700, судија: Велибор Гиговић.

БОРАЦ: Саватовић, Си. Дујаковић, Ћосић, Буразор, Даниловић, Радуловић, Јакуповић, Мојовић, Кајкут, Бајић, Батар. Још су играли: Дамјановић, Рунић, Боснић, Турањанин, Вуковић, Арсић, Поповић, Аничић, Чудић, Триван, Жеравица, Ст. Дујаковић, Рељић. Тренер: Дарко Војводић.

ОЛИМПИЈА ЉУБЉАНА: Видмар, Боакје, Зарифовић, Горенц, Јурчевић, Путинчанин, Аврамовски, Боатенг. Кобиљар, Лукановић, Лендрић. Још су играли: Секулић, Штиглец, Бањак, Валенчич, Савић, Суљић, Лупета. Тренер: Зоран Баришић.