Рутински до осмине финала Купа РС: ”Петарда” Борца у Теслићу, бриљирали дебитанти Дрча и Јотић

Фудбалери Борца рутински су изборили наступ у осмини финала Купа Републике Српске савладавши Пролетер у Теслићу резултатом 1:5.

Друголигаш са Радолинке био је недорастао ривал црвено-плавима, за које су двоструки стријелци били Дејан Мелег и дебитант у сениорском тиму Василије Јотић, док је један гол био дјело Луке Дрче, који је, као и Јотић, први пут обукао дрес шампиона БиХ у једној званичној утакмици.

Прва два гола Борац је постигао у првом полувремену, оба из једанаестерца, а оба пута прецизан је био Мелег.

У 29. минуту је погодио након што је капитен Раде Поповић у шеснаестерцу Пролетера фаулирао Давида Чавића, а други 45. минуту, након што је Срећко Лале играо руком пред властитим голом.

У току је био 67. минут, када је Стефан Савић смањио Борчев плус, али су онда на сцену ступили дебитанти за наш тим…

Прво је Дрча само минут касније погодио за 1:3, а затим и Јотић два пута у 82. и 90. минуту.

Борац се сада окреће наставку m:tel Премијер лиге БиХ, а први меч играће у суботу од 21 час против Слободе у Тузли уз директан пренос на ТВ Арена спорт.

ПРОЛЕТЕР – БОРАЦ 1:5 (0:2)

стријелци: 0:1 Мелег (пенал, 29.), 0:2 Мелег (пенал, 45.), 1:2 Савић (67.), 1:3 Дрча (68.), 1:4 Јотић (82.), 1:5 Јотић (90.), стадион: Радолинка, гледалаца: 600, судија: Драган Кесић (Романовци), жути картони: Поповић, Травар, Николић, Лале, Миладић, Кутић (Пролетер), Лакић, Вуковић, Чавић (Борац).

ПРОЛЕТЕР: Матовић (од 35. минута Ристић), Лале, Копања, Марковић, Поповић, С. Савић (од 81. минута Махмутовић), Миладић (од 65. минута Ђаковић), Травар (од 65. минута Хоџић), Кнежевић (од 65. минута В. Савић), Николић, Кутић. Тренер: Далибор Игњић.

БОРАЦ: Лакић, Вукмановић, Јовановић (од 56. минута Вушуровић), Дрча, Субић, Војновић, Мелег, Чавић, Вуковић, Гајић (од 74. минута Јотић), Живковић. Тренер: Немања Миљановић.

(борац-спорт, фото: ФК Борац/Никола Кулага)