Рукометаши заустављени у четвртфиналу Challenge купа

Рукометаши Борца опростили су се од наступа на европској сцени када је у питању текућа сезона пошто су и вечерас, у реванш утакмици четвртфинала Challenge купа, поражени од румунског Букурештија, првог фаворита за освајање такмичења, резултатом 23:29.

Црвено-плавима је за пласман у наредну фазу била потребна побједа од седам голова разлике или шест, у случају да румунски представник постигне у бањалучком храму спорта мање голова него наш тим прије седам дана. Међутим, све наде нашег тима да пред близу 3000 навијача може да стигне разлику из румунског главног града покопане су већ након првих десетак минута: гостујући састав кренуо је фуриозно у меч, те послије прве трећине првог дијела игре на семафору исписао резултат 2:6. Недуго потом било је и 3:8, а првих 30 минута закључено је вођством гостију резултатом 9:16.

У другом полувремену, Борац је, на моменте, приказао бољу партију те успио да заостатак смањи на 3 гола, али више од тога искусни гостујући састав није дозвољавао.

Најефикаснији је у екипи Борца био Владан Ђурђевић са 7 голова, док се у редовима Букурештија истакао Фарук Вражалић са 6.

Након елиминација из трећег по јачини европског такмичења, Борчеви рукометаши се сада у потпуности окрећу обавезама у такмичењима под окриљем Рукометног савеза БиХ. Изабраници Мирка Микића поново ће на паркет у сриједу, када ће у одгођеној утакмици 20. кола дочекати Локомотиву.