Рукомет

Рукометаши сигурни против Славије

Рукометаши Борца забиљежили су вечерас прву побједу у прољећном дијелу Премијер лиге савладавши у дворани Борик, у утакмици 18. кола, екипу Славије из Источног Сарајева резултатом 31:20.

Резултатска неизвјесност на паркету бањалучког храма спорта трајала је само до резултата 4:3. Од тог момента, па све до краја меча, изабраници Бојана Унчанина су господарили тереном и до краја првог полувремена стекли двоцифрену предност (15:5). У појединим тренуцима Борац је на свом конту имао и 14 голова више од гостију, посљедњих 20-ак минута тренер нашег тима прилику је пружио и млађим играчима који су указано повјерење вратили атрактивним потезима који су дизали преко 1000 гледалаца на ноге.

У дресу Борца најефикаснији је са 7 голова био Милош Њежић, док се Владан Ђурђевић зауставио на 6. У гостујућем саставу са 6 голова је најбољи био Душко Челица.

У наредној рунди Борац гостује екипи Какња.

БОРАЦ – СЛАВИЈА 31:20 (15:5)

дворана: Борик, гледалаца: 1000, судије: Амар Коњичанин и Дино Коњичанин.

БОРАЦ: Љубишић (14 одбрана, 1 седмерац), Суботић (5 одбрана), Беширевић (5 одбрана, 2 седмерца), Унчанин, Ђурђевић 6, Херцеговац, Даничић 1 (5 асистенција), Мијатовић 4, Бубић (5 асистенција), Њежић 7, Кнежевић, Марић 2, Ћелић, Шешић 4, Буљина 4, Јовановић 3. Тренер: Бојан Унчанин.

СЛАВИЈА: Мочевић (11 одбрана), Трапара, Ристић, Тошић 1, Бујак 1, Домазет 5, Трнчић 1, Моћић, Тушевљак, Вукадин 3, Тешановић, Челица 6, Панџа 3. Тренер: Борис Тешановић.