Рукометаши се реванширали Словенцима: ”+9” у Борику

Рукометаши Борца реванширали су се словеначкој екипи Шкофја Лока за пораз (32:31) у петак у дворани Младост у Приједору. Изабраници Мирка Микића су у дворани Борик савладали Словенце резултатом 32:23, а резултат још више добија на значају ако се зна да су ”црвено-плави” наступили без шест играча у овом дуелу – Љубишића, Ћелића, Дакића, Даничића, Драгичевића и Кнежевића.

Од почетка су Борчеви играчи наметнули свој темпо и из минута у минут повећавали предност, која је на истеку првог полувремена износила +9, 19:10. На голу је одлично бранио Слађан Суботић, који је успио да се упише у стријелце, погодивши мрежу противника са свог гола.

Као и у петак, гости су боље отворили наставак сусрета и серијом 4:1, у 40. минуту смањују на 20:14. У тим тренуцима играчи Шкофја Локе искористили су прилику јер је Микић на терен послао већину младих играча, чланова другог тима, и у наредних шест минута прилазе на минус три, 21:18. У посљедњих 10 минута ушло се са истом разликом, 24:21, али тада освајачи Купа БиХ убацују у брзину више и биљеже заслужену, убједљиву побједу.

У домаћем тиму најефикаснији су били најмлађи играч данас Лука Перић и Бразилац Гиљерме Лињареш де Соуза са по пет погодака, док је један мање дао Бојан Рађеновић.

Међу гостујућим играчима, нико није постигао више од три поготка.