Рукометаши лако надиграли Добојлије

Рукометаши Борца забиљежили су синоћ седму побједу у текућој сезони Премијер лиге БиХ. Изабраници Бојана Унчанина угостили су у оквиру десетог кола екипу добојске Слоге и поразили је резултатом 29:21.

Уводни минути меча донијели су лошу реализацију и са једне и са друге стране, па је први гол виђен тек у шестом минуту, када је мрежу иза леђа голмана Добојлија Милутина Богдановића затресао Михаило Стошљевић. Гости су свој први гол на утакмици постигли на уласку у 10. минуту преко Бојана Тулендића за 5:1, те су у наредних неколико минута искористили блажи пад у игри домаћих играча и у 18. минуту пришли на само један корак одстојања (7:6).

Ипак, до одласка на одмор, дешавања на паркету Борика “легла” су на своје мјесто. Врло брзо су црвено-плави вратили предност од четири гола, а на паузу између два полувремена отишли при предности од седам голова (15:8). У првих 15 минута наставка Унчанинови играчи су додатно појачали темпо и стекли двоцифрену разлику у односу на Добојлије (23:12), што им је омогућило рутинско одрађивање посла до краја утакмице за коначних 29:21.

Најефикаснији појединци у екипи Борца били су Горан Даничић и Милош Њежић са 5 голова, с тим што треба рећи да је средњи бек нашег тима имао и 8 асистенција. На голу је бриљирао Арман Беширевић са 16 успјешних интервенција. У гостујућој екипи бољи од осталих био је Бојан Тулендић са 7 голова.

У наредном колу Борац ће гостовати у Сарајеву екипи Босне, која је у досадашњем току шампионата освојила само четири бода.

БОРАЦ – СЛОГА 29:21 (15:8)

дворана: Борик, гледалаца: 800, судије: Недим Арнаутовић и Александар Јовић, седмерци: Борац 5 (4), Слога 2 (-), искључења: Борац 6 минута, Слога 4 минута.

БОРАЦ: Беширевић (16 одбрана), Суботић (1 одбрана), Љубишић, Стошљевић 1, Ђурђевић 4, Херцеговац 2, Даничић 5, Мијатовић 3, Бубић, Њежић 5, Јовановић 1, Марић 2, Ћелић, Шешић, Ћеранић 2, Унчанин 4. Тренер: Бојан Унчанин.

СЛОГА: Богдановић (10 одбрана), Босић (1 одбрана), Пејић 3, Лазић, Симић, Тулендић 7, Петрушић 2, Трифуновић, Ивановић 3, Павлов, Бајовић, Уљаревић 1, Гаврић, Мишановић 2, Милојевић 3, Саука. Тренер: Данко Панић.