Рукометаши изборили наступ у финалу Купа БиХ!

Рукометаши Борца бориће се, у одлучујућем двомечу, за трофеј у Купу БиХ! Црвено-плави су у реванш утакмици полуфинала, играној у дворани Борик пред близу 1500 гледалаца, ремизирали са првопласираним тимом Премијер лиге БиХ и прошлосезонским финалистом Купа БиХ височком Босном резултатом 27:27, што им је, уз побједу у Високом (24:28), било довољно да се нађу у финалу и дођу до шансе да по седми пут освоје пехар намијењен најбољем у куп-такмичењу.

Изабраници Мирка Микића боље су ушли у меч и у првих 10 минута били три корака испред Височака (5:2, 6:3). Ипак, гости су брзо дошли до даха и серијом 3:0 стигли до изједначења (6:6,), а недуго затим и до првог вођства (7:8). На паузу између два 30-минутна периода отишло се при предности Босне од два гола (12:14), што је у том, али и у појединим моментима наставка, био највећи гостујући плус на утакмици (14:16, 17:19). Борац је први наредни пут дошао до предности пет минута прије краја када је погодио Деан Шешић (24:23), било је +1 за наш тим и на 15 секунди до краја када је Бојан Рађеновић био прецизан из седмерца (27:26), али су гости ипак Борик напустили након што је седмерац, досуђен у посљедњим секундама, у гол претворио Неџад Имамагић.

Други финалиста Купа БиХ биће познат 27. марта, када своју другу утакмицу полуфинала играју Извиђач и Вогошћа Пољине Hills. Први меч, игран у Љубушком, завршен је побједом домаће екипе резултатом 27:23.

Најистакнутији појединац у црвено-плавом табору у мечу са Босном био је голман Бојан Љубишић, који је одбранио 15 шутева гостујућих рукометаша, а што се тиче листе стријелаца, предњачили су Милан Дакић и Дејан Унчанин који су постигли по 4 гола.

Предстојећег викенда Борчеве рукометаше очекују нове обавезе у Премијер лиги БиХ, а противник ће, у 18. колу, поново у Борику, бити мостарски Зрињски.