Пратите нас

Рукомет

Рукометаши и рукометашице у уторак добијају противнике у Европи

Рукометаши и рукометашице Борца у уторак, 20. јула, сазнаће имена противника у новој сезони EHF Европског купа.

”Црвено-плави” ће стартовати од другог кола, али неће бити носиоци, а неповлаштени су још 15 побједника из прве рунде, те Драмен (Норвешка), Парнасос Строволу (Кипар), Одеса (Украјина), Хафнарфјордур (Исланд), Берхем (Луксембург), Рамат Хашрон (Израел), Машека (Бјелорусија), Фертхоф (Аустрија), Драгунас Клаипеда (Литванија), Измир (Турска) и Талин (Естонија).

У другој рунди је и Извиђач из Љубушког, који је повлаштен, а ту су још: Наербо (Норвешка), Јерузалем Ормож (Словенија), Сабијанко Фамагуста (Кипар), Донбас (Украјина), Хаукар (Исланд), Еш (Луксембург), Повашка Бистрица (Словачка), БК-46 (Финска), Хапоел Ашдод (Израел), СКА Минск (Бјелорусија), Фајверс (Аустрија), Швијеса Виљнус (Литванија), Бешикташ Ајгаз (Турска), Полва Сервити (Естонија), Тенакс Добеле (Летонија), Партизан (Србија), Беса Фамгас (“Косово”), Херперц Бево (Холандија), Арау (Швајцарска), Паламано Конверсано 2014 (Италија), Осам Ловеч (Бугарска), Х71 (Фарска Острва), Диомидис Аргус (Грчка), Фочани Мунисипал (Румунија), СКИФ (Русија) и Карвина (Чешка).

”Осице” ће у другом квалификационом колу (прво се не игра због броја екипа) имати повлаштени статус, као и Славија Праг (Чешка), ПАОК (Грчка), Скара (Шведска), Галичанка Лавов (Украјина), Вуштрија (“Косово”), Вардар (Сјеверна Македонија), Макаби Аразим Рамат Ган (Израел), Цуг (Швајцарска), Штокерау (Аустрија), Жалгирис-Каунас (Литванија), Азериол (Азербејџан), КА/Пор (Исланд), Диделанж (Луксембург), Дикен (Финска), Млинотест Ајдовшчина (Словенија), Х71 (Фарска Острва), Јувента Михаловце (Словачка), Роказа Гран Канарија (Шпанија), Бекамент Буковичка Бања (Србија), ЈуРо Унирек (Холандија), Измир (Турска), Алаваријум (Португал) и Сокол Писек (Чешка).

Неповлаштени су Пилеа (Грчка), Кристијанштад (Шведска), Бриксен (Италија), Хаџићи (БиХ), Истогу (“Косово”), Металург (Сјеверна Македонија), Споно Иглс (Швајцарска), Фиксе Пауерспортс (Аустрија), Валур (Исланд), Дунајска Стреда (Словачка), Квинтус (Холандија), Алпендорада (Португал), Ходоњин (Чешка), Панорама (Грчка), Лајф Стајл (Италија), Груде (БиХ), Приштина (“Косово”), Чаир Скопје (Сјеверна Македонија), Кројцлинген (Швајцарска), JAGS WV (Аустрија), ИБВ (Исланд), Али-Бест Еспресо Местрино (Италија), Феризај (“Косово”), Вестфрисланд (Холандија) и Деспина Прилеп (Сјеверна Македонија).

И рукометаши и рукометашице Борца мечеве другог кола играће 16. и 17. односно 23. и 24. октобра.

(борац-спорт, фото: EHF)

Сљедеће утакмице

Линфилд

Квалификације за Лигу конференција

22. јул 2021.

20:45

Борац

 

Слога

Премијер лига БиХ

22. маj 2021.

17:00

Борац

 

СКК Борац 1947

Друга лига Републике Српске

октобар 2021.

00:00

СКК Борац 1947

 

Борац

Премијер лига БиХ

октобар 2021.

00:00

Борац

 

Борац

Премијер лига БиХ

9. маj 2021.

18:00

Извиђач

Више из Рукомет