Резултатски заостатак, па убједљива побједа: Борчеве фудбалерке лако тријумфовале над Рогатичанкама

Фудбалерке Борца суочиле су се први пут ове сезоне са резултатским заостатком, али су на крају убједљиво тријумфовале над рогатичком Младости (6:1) у претпосљедњој утакмици сезоне.

Гошће су повеле у другом минуту поготком Милице Цвијетић, али је само шест минута касније изједначила Валентина Федена.

У 23. и 31. минуту погађале су Сара Савић и Леа Радић, па је практично већ тад постало јасно да ће црвено-плаве укњижити рутински тријумф, који су до краја, својим другим голом, увећале Валентина Федена (59. минут) и Ивана Марјановић, која је постигла два поготка у финишу меча (86. и 89. минут).

У претпосљедњем, 17. колу Борац ће гостовати Модричи, а у посљедњем је слободан.

БОРАЦ – МЛАДОСТ 6:1

стријелци: 0:1 Цвијетић (2.), 1:1 Федена (8.), 2:1 Савић (23.), 3:1 Радић (31.), 4:1 Федена (59.), 5:1 Марјановић (86.), 6:1 Марјановић (89.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 10, судија: Матеја Алексић (Требиње), жути картони: Јовановић (Борац).

БОРАЦ: Васић, Бараћ, Ђукановић, Предојевић (од 78. минута Бундало), Јандрић (од 80. минута Домазет), Јовановић, Марјановић, Радић, Федена (од 80. минута Ђукић), Баштинац (од 55. минута Шућур), Савић.

МЛАДОСТ: Јанковић, Ристовић, Нерић, Кокошар, Петровић, Рацковић, Обрадовић, Љубинац, Цвијетић, Божовић.