Реми Витоше и Борца у Анталији

Фудбалери Борца ремизирали су данас резултатом 2:2 са бугарским прволигашем Витошом у трећој утакмици у склопу припремног периода у турској Анталији. Подсјетимо, црвено-плави су претходно савладали румунског друголигаша Мијеркуреу резултатом 2:0 и руског премијерлигаша Ахмат резултатом 2:1.

Изабраници Дарка Војводића стигли су у трећем минуту до резултатске предности, када је одличну акцију након асистенције Николе Мојовића крунисао Демир Јакуповић. У 8. минуту досуђен је једанаестерац за Бугаре након што је Небојша Рунић играо руком у казненом простору испред Марка Саватовића, али пенал у гол није успио да претвори Стефан Христов шутиравши поред гола.

Витоша је до изједначења стигла у 38. минуту, када је Иваило Лазаров добро реаговао на повратну лопту упућену са десне стране, да би само 2 минута касније екипа из Бистрице поготком Георгија Купенова главом након центаршута са лијеве стране преокренула резултат у своју корист.

Играо се 57. минут када је виђен четврти, а испоставило се касније, и посљедњи гол на данашњој утакмици: чувар мреже бугарског тима лоше је испуцао лопту, до које је прије одбрамбеног играча Витоше стигао Владан Даниловић и лобовао голмана за 2:2.

Четврту а уједно и посљедњу утакмицу у Анталији Борац ће одиграти 8. фебруара, када ће снаге одмјерити са кијевским Арсеналом. Овај меч биће преношен посредством ТВ Арена спорт, а почетак је заказан за 11 часова.

Кајкут поново искључен, екипи се прикључио Немања Леканић

У 20. минуту меча са Витошом арбитар је због приговора из игре искључио Сашу Кајкута, а с обзиром на могућност измјене, одмах је у игру ушао Милан Шикањић. Кајкуту је ово друго искључење у Анталији, знајући да је због кошкања са Швецом раније морао ван терена и на мечу са Ахматом.

Овоме додајмо да се црвено-плавима придружио Немања Леканић (1990. годиште), доскорашњи члан Слоге из Горњег Црњелова.

(борац-спорт, фото: FC Vitosha, видео: sportal.bg)