Реми Коњуха и Борца у Живиницама, реванш 22. маја у ”Борику”

Рукометаши Коњуха и Борца ремизирали су резултатом 24:24 у првој утакмици четвртфинала плеј-офа за шампиона Босне и Херцеговине. Који од ова два тима наставља борбу за титулу, биће познато у сриједу, 22. маја, када ће у дворани Борик бити одигран реванш сусрет.

Послије првих 30 минута, које је обиљежила повреда Милана Дакића, наш тим је заостајао три гола за домаћима (15:12), међутим у наставку сусрета “повукли” су најискуснији првотимци Бојан Љубишић и Дејан Унчанин: први је “саградио зид” испред црвено-плаве мреже, поготово у финишу утакмице, када је одбранио два седмерца Смајићу и спријечио домаће да у посљедњем нападу дођу до побједе, а други погађао у тренуцима када је то било најпотребније.

Након +4 Живиничана у уводу другог полувремена, Борац чак 12 минута није примио гол, те је десетак минута прије краја дошао до 21:21 голом Стефана Миљковића, што је било прво изједначење послије 7:7, а касније и до коначних, како већ рекосмо, 24:24.

Најефикаснији у екипи Коњуха са седам голова, од чега пет из седмерца, био је Смајић, док је у табору Борца најбољи био Унчанин са шест погодака.

Побједник овог двомеча у полуфиналу ће играти са бољим из окршаја Грачанице и Леотара. Први меч, игран вечерас у Требињу, завршен је тријумфом домаћих резултатом 27:24. Вогошћа Пољине Hills поражена је пред домаћом публиком од Извиђача резултатом 27:31, док је осим Грачанице, која је први дио сезоне окончала на првом мјесту, киксала и другопласирана Босна из Високог, која је у Добоју изгубила од Слоге резултатом 31:28.