Распудић након пораза од Панчеваца: У првом полувремену смо подбацили, нисмо били агресивни колико је било потребно

Фудбалери Борца уписали су пораз у дуелу са Железничаром из Панчева (2:1), у својој другој контролној утакмици на припремама на Златибору.

Остаје горак окус, по приказаном нисмо заслужили да изгубимо. У првом полувремену смо мало подбацили, а други дио смо одиграли доста квалитетније. У првих 45 минута нисмо били агресивни колико је било потребно, а и колико је противник био. Нису нам дозвољавали да креирамо неке шансе, али смо и ми били резервисани. Два гола што смо примили приписаћу томе што у посљедњој линији имамо три нова играча од четири и биће нам потребно вријеме да се и они мало уиграју. Вјерујем да ћемо добар дио тог посла одрадити на припремама. Момци који су ушли у другом полувремену су показали да се на њих може озбиљно рачунати и пожелио бих им да наставе тако да раде – рекао је помоћни тренер Борца Борис Распудић након меча.

Једини погодак за наш тим, у 73. минуту, постигао је Федор Предраговић.

Била је ово једна добра утакмица, попут првенствене, било је много дуела и фаулова. Мислим да смо у другом полувремену одиграли добар меч. Припреме су напорне и резултат није у првом плану, а сигуран сам да ћемо спремни дочетаки ту прву утакмицу против Аустрије. Имамо много тога да поправимо у наредних 20 дана, прије свега у игри, да нам посјед лопте буде бољи. Дошло је много нових играча и мислим да ће то сваког дана да изгледа све боље и боље – истакао је Борчев везиста.

До краја припрема на Златибору Борац ће још одрадити пријатељске утакмице против Јединства Путеви и Радничког 1923, а обје су заказане за 9. јул.