”Пукла петарда” у голу Слоге! Пет голова, пет различитих стријелаца – Борац силовит на Градском!

”Пукла је петарда” у голу добојске Слоге Меридиан!

Пет погодака црвено-плавих, пет различитих стријелаца – за другу побједу у шампионату и заузимање друге позиције на табели након непотпуних пет рунди!

Екипу Слоге у вечерашњем дуелу ”начео” је, у 35. минуту, Милан Макарић, постигавши свој трећи гол у сезони. Након промашеног пенала којег је извео управо Макарић, голман Слоге Елвир Трако одбранио је ударац Стефана Фићовића, али код новог покушаја из игре, овог пута Макарића, ништа није могао да учини.

Иако је стигао до вођства, мучио се Борац у фази напада у првом полувремену, али када је стигао други погодак, као да се ”отворила” утакмица за наш тим.

Прво је у 49. минуту Макс Јурај Ћелић ”закуцао” главом лопту у мрежу након корнера Василија Терзића, да би након хрватског интернационалца првенац у црвено-плавом дресу уписао и Стефан Фићовић.

Након дуплог паса колумбијског тандема Себастијан Ерера Кардона – Хозе Рикардо Кортес, крилни нападач је одиграо повратну лопту за Фићовића, који у 64. минуту на семафору исписује резултат 3:0.

У финишу – још два поготка. Прво је у 84. минуту Стојан Врањеш искористио приземни центаршут Зорана Квржића у средину казненог простора, да би само два минута касније коначан резултат поставио Јово Лукић, побјегавши одбрани Слоге након сјајног паса Јакова Благаића.

У наредном, шестом колу, Борац ће гостовати Звијезди 09.

БОРАЦ – СЛОГА МЕРИДИАН 5:0

стријелци: 1:0 Макарић (35.), 2:0 Ћелић (49.), 3:0 Фићовић (64.), 4:0 Врањеш (84.), 5:0 Лукић (86.), стадион: Градски, гледалаца: 1500, судија: Адмир Хусић (Храсница), жути картони: – .

БОРАЦ: Мијатовић, Ћелић, Фићовић (од 80. минута Лукић), Макарић (од 65. минута Врањеш), Барски, Кортес, Ерера Кардона (од 80. минута Субић), Квржић, Терзић (од 65. минута Пишек), Шушић, Михајловић (од 46. минута Благаић). Тренер: Винко Мариновић.

СЛОГА МЕРИДИАН: Трако, Дадић (од 46. минута Старчевић), Омић, Ханџић, Баранов (од 75. минута Шиповац), Боснић, Милојевић, Тахрић, Перковић, Попара (од 75. минута Реџић), Милановић (од 46. минута Татић). Тренер: Владо Јагодић.