Први пораз ”црвено-плавих”, Жељезничару бодови на ”Грбавици”

Фудбалери бањалучког Борца поражени су данас у утакмици трећег кола m:tel Премијер лиге од сарајевског Жељезничара резутатом 2:1.

Поготке за Сарајлије постигли су Семир Штилић у 50. минуту из једанаестерца и Мустафа Мујезиновић 11 минута касније, док је стријелац за Борац био Владан Даниловић у 55. минуту.

У првом полувремену нисмо видјели скоро ништа – тек по једну прилику на обје стране, а актери су били Јово Лукић и Семир Штилић.

Борчев нападач запријетио је голу домаћих у 18. минуту, када је шутирао главом након асистенције Ћосића, али је послао лопту преко гола, док је најбољи појединац домаћих десет минута касније, након што се ослободио Војновића и Јаничића, практично савладао Павловића, али је лопту са гол-линије избацио Марко Јовановић и спасио наш тим.

У наставку, ипак, далеко квалитетнија утакмица, а као плод стигла су три поготка, и то у интервалу од 11 минута.

Семир Штилић је у 50. минуту послао лопту у средину, Лука Јуричић је шутирао, а лопта је у руку погодила Јаничића, па је арбитар Сивац досудио пенал, који је у гол претворио већ помињани Штилић.

Пет минута касније, наш тим је успио да изједначи и то након велике грешке стријелца водећег гола за ”плаве”. Штилић је једну лопту лоше вратио ка саиграчима, што је Борац искористио и сјајном контром, коју је материјализовао Даниловић, врло брзо се вратио у меч.

Нови егал је, ипак, кратко остао на снази – само шест минута. Градио је Жељезничар акцију, а онда је Мехмед Алиспахић петом оставио лопту за Мустафу Мујезиновића, који лако матира Павловића и постиже свој трећи овосезонски гол.

У наредном колу, Борац ће бити домаћин Зрињском, а утакмица се игра у недјељу у 17 часова уз директан пренос на ТВ Арена спорт.

ЖЕЉЕЗНИЧАР – БОРАЦ 2:1

стријелци: 1:0 Штилић (пенал, 50.), 1:1 Даниловић (56.), 2:1 Мујезиновић (61.), стадион: Грбавица, без присуства гледалаца, судија: Ермин Сивац (Зеница), жути картони: Икић, Косорић (Жељезничар), Даниловић, Кајкут (Борац).

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Фејзић, Стевановић, Хајдаревић, Косорић, Мујезиновић (од 65. минута Веселиновић), Јуричић (од 65. минута Лендрић), Штилић (од 90+1. минута Бекрић), Алиспахић (од 89. минута Субашић), Садиковић, Икић, Шехић. Тренер: Амар Осим.

БОРАЦ: Павловић, Јовановић, Даниловић, Ћосић (од 73. минута Кујунџић), Дујаковић, Војновић (од 73. минута Босанчић), Лукић (од 35. минута Кајкут), Врањеш, Јаничић, Зиљкић (од 83. минута Црнов), Закарић (од 83. минута Jallow). Тренер: Владо Јагодић.

(борац-спорт, фото: ФК Жељезничар, видео: ТВ Арена спорт)