Рукомет

Прва гостујућа побједа Борца у сезони: Искра ”угашена” у Бугојну

Рукометаши Борца уписали су прву гостујућу побједу у сезони, у оквиру 17. премијерлигашког кола.

Црвено-плави су тријумфовали на ”врућем” терену у Бугојну над Искром резултатом 28:30 и у позитивном расположењу дочекују наредни викенд и домаћи дерби са јесењим шампионом Извиђачем.

Борац је у 10. минуту стекао предност од три гола (4:7), а затим предност одржавао све до уласка у посљедњих пет минута, када је за 13:13 погодио бивши члан Борца Драган Јелушић.

Недуго потом Искра је дошла и до минималне предности, али се затим у посљедњим тренуцима првог дијела Владо Драганић побринуо да црвено-плави у друго полувријеме уђу уз плус (15:16).

Неколико грешака у првих десетак минута наставка коштало је црвено-плаве, па је Искра стекла плус од два гола (20:18), па је тренер Мирко Микић морао да реагује.

Реакција Борчевог стратега уродила је плодом – половином наставка било је 21:21, а потом након неколико сјајних одбрана Слађана Суботића, и плус три (25:28), на шест минута прије краја.

Имао је Борац плус три и на два минута прије посљедњег оглашавања сирене (27:30), а када је Суботић при резултату 28:30 одбранио седмерац домаћима, било је јасно да цијели плијен путује у Бањалуку.

Лазар Јанковић и Јован Тодоровић су у табору Искре постигли по шест голова, док се Драган Јелушић зауставио на пет. У Борчевој екипи, предњачио је Лука Перић са шест погодака.

ИСКРА – БОРАЦ 28:30

дворана: у Бугојну, судије: Недим Липа и Аднан Мухтаревић, седмерци: Искра 7 (5), Борац 3 (2), искључења: Искра 6 минута, Борац 18 минута.

ИСКРА: Халиловић, Кондић 4, Јанковић 6, Љутић 3, Пурић 2, Кежић 1, Стојаноски 1, Шишић, Летица, Петровић, Талић, Хускић, Јелушић 5, Сеферовић, Зукић, Тодоровић 6. Тренер: Ермин Бајрић.

БОРАЦ: Кнежевић 4, Бркић, Суботић, Њежић 3, Драганић 3, Перић 6, Ивановић 1, Петровић 4, Бајчета 1, Миљеновић, Тепић 3, Каламанда 2, Рожић 3, Летић, Кнезовић, Стојановић. Тренер: Мирко Микић.

(борац-спорт, фото: РК Борац)