Фудбалери Борца данас ће на Градском стадиону, са почетком у 15 часова, у реванш утакмици осмине финала Купа БиХ, снаге одмјерити са чланом Прве лиге Републике Српске, приједорским Рударом. Биће то трећи крајишки дерби у текућој полусезони: први, уједно и прва утакмица осмине финала Купа БиХ, припалo је Борцу (0:1), док је други, у оквиру осмине финала Купа РС, припао Рудару (1:0).
Изабраници Винка Мариновића имају одличну прилику да се домогну четвртфиналне фазе, у којој Борац није наступао у посљедње двије сезоне. Подсјетимо, у сезони 2012-13 „црвено-плави“ су елиминисани већ на старту од Чапљине, док су годину дана касније прескочили прву препреку, вишеградску Дрину, али су у осмини финала заустављени од Зрињског.
Први учесник четвртфинала, које ће бити играно на прољеће, јуче је постала екипа Сарајева, која је савладала Травник на Пироти резултатом 2:3, након што је у Сарајеву тријумфовала резултатом 4:0.
(борац-спорт)



















