Против Извиђача не може без драме: Борац тријумфовао у великом дербију бх. рукомета!

Драма – као и увијек кад играју Борац и Извиђач, било у Бањалуци, било у Љубушком!

Послије сјајне рукометне представе на паркету ”Борика”, бодови су припали – рукометашима Борца!

У дербију 12. кола Премијер лиге БиХ, црвено-плави су вечерас одмјерили снаге са Извиђачем, тријумфовали резултатом 24:23, те отписали Љубушаке из трке за јесењу титулу, коју сада воде само са добојском Слогом.

Уз покретљиву и ангажовану игру у одбрани у првих девет минута, Микићеви изабраници дозволили су гостима да постигну само два гола, али како је вријеме одмицало, тако су и ”скаути” бивали све сигурнији, па су прорадили у нападачком смислу и до краја првог дијела игре постигли још девет голова, за 11:11 пред друго полувријеме.

Првих десетак минута наставка у потпуности је припало гостима, који су стекли предност од четири гола (13:17) и ко зна шта би се десило да при том резултату Слађан Суботић није ”скинуо зицер” играчима у црним дресовима…

Та одбрана дала је крила нашим играчима, који су у наредним минутима, серијом 8:2, дошли до предности од два гола (21:19) и чинило се тад да ”ломе” ривала, али без драме ипак није могло.

Гости су у финишу успјели да смање на 24:23, а послије одбране свог чувара мреже, кренули, у посљедњем минуту, у напад за реми. Ипак, један од играча у гостујућем саставу је направио кораке, а Борац је до краја преосталог времена успио да сачува лопту у рукама и стигне до веома важне побједе за наставак првенства, али и за одличан увод у европски двомеч са екипом Бесе (12. и 19. децембар).

У екипи Борца, најефикаснији је са седам голова био Марко Лукић, док је Немања Вучићевић у вечерашњој побједи учествовао са пет.

Код гостију, Милош Кос је постигао осам голова.

БОРАЦ – ИЗВИЂАЧ 24:23

дворана: Борик, без присуства гледалаца, судије: Недим Арнаутовић и Александар Јовић, седмерци: Борац 5 (3), Извиђач 3 (2), искључења: Борац 4 минута, Извиђач 4 минута.

БОРАЦ: Бера, Перић 2, Пуљизовић, Јеремић, Милићевић 3, Суботић, Љубишић, Тркуља 2, Њежић, Лукић 7, Кнежевић 1, Вучићевић 5, Ћелић, Драганић 1, Миловац, Дакић 3. Тренер: Мирко Микић.

ИЗВИЂАЧ: Вукшић 3, Алиловић 3, Кос 8, Одак, Јонизовић 1, Ф. Павловић, Бошковић 3, Мишетић 1, Бубало 1, Миличевић 1, Грбавац, И. Павловић, Ћешко, Шољић 2, Бебек, Мандић. Тренер: Тони Чолина.