Послије успјешно одрађеног посла у Градачцу, рукометаши Борца се окрећу комшијском дербију са Приједором, који се игра у оквиру 17. кола Премијер лиге (петак, 18 часова). Борац је и у јесењој полусезони био успјешнији од Приједорчана (23:31), исто се очекује и вечерас у „Борику“. Међутим, шеф стручног штаба „црвено-плавих“ Драган Марковић позива на опрез.
– Ако смо лако славили у Приједору, не мора да значи да ће исто бити и на нашем терену. Ипак, апсолутни смо фаворити, и то морамо да оправдамо на паркету. Охрабрује да је форма у узлазној линији, играмо сигурно и суверено, уигравамо и неке нове дефанзивне варијанте, па очекујем да наставимо у истом ритму – рекао је Марковић.
Пивот бањалучког тима Станко Сабљић је нагласио да ће он и саиграчи покушати да понове сигурно издање из Градачца.
– Тамо смо и у лигашком и у куп мечу одиграли чврсто у одбрани, што нам је омогућило доста лаких голова из контри и полуконтри. Ако то поновимо и против Приједора, нећемо имати проблема – јасан је Сабљић.
(Глас Српске)



















