Прије 25 година Борац спектакуларном побједом над Рударом освојио први Куп РС у клупској историји

На данашњи дан, прије 25 година, Фудбалски клуб Борац освојио је први трофеј Купа Републике Српске у клупској историји, након спектакуларне утакмице са Рудар Приједором!

Прва утакмица финала играна је у Приједору 16. децембра 1995. године, два дана након овјеравања мировног споразума у Паризу. Тај дуел завршен је резултатом 2:2, док је реванш заказан за 20. децембар, али је због магле морао да буде одгођен за 23. децембарски дан.

Друга утакмица лоше је почела по Борац, обзиром да је у раној фази меча мрежу црвено-плавих погодио Славиша Краљ.

Ипак, у првих десет минута другог полувремена, Борчеви фудбалери су преко Драгана Секулића и сад већ бившег тренера Борца Владе Јагодића преокренули резултат.

Вељко Саламић је у 85. минуту погодио за 2:2 и изгледало је да ће о освајачу другог трофеја Купа РС одлучити пенали, али је ”прсте умијешао” Милорад Билбија и у 90. минуту, послије једне гужве пред голом Рудара, погодио за 3:2.

Кроз историју, Борац је пет пута освајао трофеј Купа Републике Српске, док је Рудар Приједор на једном – освојен је у сезони 2014-15.

БОРАЦ – РУДАР ПРИЈЕДОР 3:2 (0:1)

стријелци: Секулић у 48, Јагодић у 55. и Билбија у 90. минуту за Борац, а Краљ у 8. и Саламић у 85. минуту за Рудар Приједор, стадион: Градски, гледалаца: 20 000, судија: Божо Лазић (Добој), помоћници: Живко Карабатак и Драган Пртвар (обојица Српско Сарајево), жути картони: Билбија, Трнић, Јагодић (Борац), Краљ, З. Јањетовић, С. Јањетовић, Саламић, Драгић, Лукић (Рудар Приједор).

БОРАЦ: Јањић, Грубор, Вукеља, Старчевић, Билбија, Петреш, Секулић, Бенић (од 70. Теиновић), Јагодић, Јандрић, Трнић.

РУДАР ПРИЈЕДОР: Чобановић, Драгић, Јошкић, Лукић, С. Јањетовић, Саламић, З. Јањетовић, Мацура, Згоњанин, Врањеш, Краљ (од 72. Керановић).

(борац-спорт, фото: архива)