Прије 11 година Борац први пут у историји освојио Куп БиХ

На данашњи дан, прије 11 година, Фудбалски клуб Борац освојио је први велики трофеј на нивоу БиХ!

Тог 19. маја 2010. године, тадашна генерација црвено-плавих, под командом тренера Зорана Марића, ремизирала је, у реванш утакмици финалног двомеча, са Жељезничаром на Грбавици резултатом 2:2, што јој је, послије бањалучких 1:1, било довољно за освајање Купа БиХ!

Петог маја 2010. године, Борац је голом Љубише Вукеље у раној фази меча стигао до вођства, да би реми, поготком у финишу, гостима обезбиједио Един Вишћа.

Реванш, игран 14 дана касније на Грбавици, сјајно је почео за Борац!

У шестом минуту, за 0:1 је погодио Саша Кајкут, а двадесет минута касније неодлучност одбране ”плавих” искористио је Мирослав Стевановић и удвостручио предност.

Жељезничар је, пред 14 000 гледалаца, у раној фази другог полувремена изједначио резултат. Погађали су Един Вишћа у 49. и Мирсад Бешлија у 55. минуту, вративши неизвјесност у меч…

До краја је ”Жељо” имао још неколико прилика за голове и потпуни преокрет, али је одбрана нашег тима издржала све атаке и сасвим заслужено стигла до трофеја.

На путу до њега, Борац је стигао преко Посушја (3:0 службеним резултатом), Широког Бријега (2:0, 1:1), Леотара (0:3, 1:0), Славије (2:2, 1:0) и на крају Жељезничара (1:1, 2:2).

На Грбавици, за Борац су те вечери играли: Кнежевић, Ступар, Жарић, Петрић (од 17. минута Н. Дамјановић), Тривуновић, Сакан, Јандрић (од 90. минута Ћорић), Станчески, Стевановић, Вукеља и Кајкут (од 83. минута Вукобратовић).