Синоћ је у Бањалуци, након дуже болести, у 74. години преминуо некадашњи играч, директор и тренер бањалучког Борца Илија Миљуш. Миљуш је рођен у Банатском Сокоцу поред Вршца, а у Бањалуку је стигао 1956. као питомац и у њој остао цијели свој живот. Као играч у дресу Борца наступао је крајем педесетих година прошлог вијека, док је као директор клуба 1969. године предводио Борац до другог уласка у Прву лигу Југославије.
Као тренер је у пар наврата водио Борац, а 2006. године, у избору Гласа Српске, изабран је за најуспјешнијег тренера у историји клуба. Комеморација поводом смрти Илије Миљуша биће одржана у уторак, 17. априла у 11 часова у Трофејној сали Градског стадиона, сахрана исти дан у 13 часова на Новом гробљу, а данашња утакмица 22. кола Премијер лиге између Борца и Олимпика ће почети минутом ћутања.
(борац-спорт)



















