Футсал

Премијерлигашки деби украшен побједом! Футсалери Борца тријумфовали над Херцеговином

Деби у Премијер лиги БиХ футсалери Борца памтиће по побједи!

Црвено-плави су у мечу првог кола нове сезоне, након рововске битке, у дворани Борик савладали Херцеговину из Широког Бријега и већ на премијери показали да ће свакако имати шта да кажу у бх. футсал елити.

Гости су дошли до вођства голом Благе Гашпара у 3. минуту, да би Борац до одласка на одмор преокренуо резултат захваљујући двоструком стријелцу Ђорђу Каурину (7. и 12. минут). Звонимир Ћавар је у 21. минуту изједначио, а потом се до краја играло ”гол за гол”, из чега су црвено-плави изашли као побједници.

Три минута касније, стријелац за Борац био је Игор Мирковић, изједначио је другим голом Гашпар у 26. минуту, да би потом нову предност Борцу омогућио Емилко Јанковић голом у 31. минуту.

Капитен Широкобријежана Марио Микулић поентирао је у 33. минуту за 4:4, док је коначних 5:4 поставио новајлија Драган Верић у 34. минуту, голом са пола терена!

У другом колу, Борац ће први пут гостовати, и то тузланској Слободи Компред.

БОРАЦ – ХЕРЦЕГОВИНА 5:4

стријелци: 0:1 Гашпар (3.), 1:1 Каурин (7.), 2:1 Каурин (12.), 2:2 Ћавар (21.), 3:2 Мирковић (24.), 3:3 Гашпар (26.), 4:3 Јанковић (31.), 4:4 Микулић (33.), 5:4 Верић (34.), дворана: Борик, гледалаца: 70, први судија: Мирза Зубић (Високо), други судија: Емил Хусковић (Мостар), трећи судија: Армин Јелин (Мостар), жути картони: Каурин, тренер Благојевић (Борац), Марић (Херцеговина), црвени картон: Дејан Рашић (Херцеговина, 5. минут).

БОРАЦ: Пролић, Верић, Јанковић, Каурин, Мирковић. Још су играли: Зец, Савић, Кокановић. Тренер: Слободан Благојевић.

ХЕРЦЕГОВИНА: Рашић, Чолак, Марић, Ћавар, Гашпар, Још су играли: Марушић, Микулић, Ћорлука. Тренер: Марин Ћорлука.