Прекинута неугодна традиција: Борац послије 10 година савладао Сарајево у Бањалуци!

Голом Стојана Врањеша, седмим у сезони, Борац је дошао до побједе над Сарајевом, прве над бордо тимом у Бањалуци након скоро десет година!

У новембру 2011. године, погоцима Кајкута и Крунића, тадашња селекција Борца је под командом тренера Стојнића савладала Сарајлије резултатом 2:0. Од тада је требало да прође скоро десет година, па да тим са Кошева падне у Бањалуци!

На крају, актуелни шампион БиХ је уписао мининалан тријумф (1:0) и наставио низ добрих резултата откако је на клупу дошао Немања Миљановић, који је са Борцем од могућих 18 освојио 14 поена!

Гол вриједан три бода Врањеш је постигао у 47. минуту – односно, након ”ревије” промашаја Панајотиса Мораитиса у првом полувремену.

Седам удараца је имао грчки интернационалац у првом полувремену, а најбољу шансу није искористио у надокнади, када је послије асистенције управо Врањеша из сјајне позиције шутирао поред лијеве стативе.

А онда је капитен узео ствари у своје руке и по седми пут ове сезоне матирао противничке голмане – и то након седме асистенције Горана Закарића!

Борчевом крилном нападачу лопту је директно у ноге предао дефанзивац Сарајева Мухарем Трако, Закарић је прошао по лијевој страни, центрирао и ”набацио лопту на главу” Врањешу, који шаље лопту под пречку гола Белмина Диздаревића.

До краја сусрета, наш тим је успио да сачува тешко стечени капитал, иако је Сарајево створило неколико одличних шанси за постизање поготка и враћање у меч.

Најбољу, у 63. минуту, није искористио Селмир Пидро – изблокирали су га Закарић и Александар Војновић, да би потом сјајном рефлексном реакцијом Бојан Павловић избацио лопту са гол-линије.

У овом тренутку, Борац је на петом мјесту уз 16 бодова, а у наредном колу, сљедећег викенда, у још једном дербију дочекује Сарајево.

Прије тога, већ у сриједу, Борчеве играче очекује гостовање у Олову екипи Ступчанице, у шеснаестини финала Купа БиХ.

БОРАЦ – САРАЈЕВО 1:0 (0:0)

стријелци: 1:0 Врањеш (47.), стадион: Градски, гледалаца: 8000, судија: Антони Бандић (Груде), жути картони: Бегић, Молс, Вушуровић, Н. Дујаковић (Борац), Трако, Оремуш, Кобиљар, Ахметовић (Сарајево).

БОРАЦ: Павловић, Јовановић, Ћорић, Бегић, Молс (од 67. минута Н. Дујаковић), Војновић, Субић, Врањеш (од 90+2. минута Мелег), Кулашин (од 46. минута Вушуровић), Мораитис, Закарић. Тренер: Немања Миљановић.

САРАЈЕВО: Диздаревић, Пидро, Оремуш, Ђокановић (од 82. минута Варешановић), Бодул, Рамић (од 53. минута Ахметовић), Курдић, Дуповац (од 66. минута Фанимо, Трако (од 53. минута Шевељ), Капић (од 53. минута Лазић), Кобиљар. Тренер: Горан Саблић.

(борац-спорт, фото: ФК Борац/Никола Кулага)