Прекинут низ ремија у Премијер лиги БиХ: Борац се мучио са Посушјем, а онда постигао три гола!

Скоро три четвртине меча су се фудбалери Борца мучили са Посушјем, али кад су коначно пробили дефанзивни бедем гостију – све је било лакше!

На крају је црвено-плави тим стигао до убједљиве побједе, резултатом 3:0, и прекинуо низ ремија у Премијер лиги БиХ који је трајао четири кола.

Контролисао је Борац посјед лопте, али је та иницијатива изабраника Немање Миљановића била јалова све до 67. минута, када је постигнут први од три поготка.

Милан Вушуровић је центрирао са лијеве стране, Стојан Врањеш је промашио лопту која је потом погодила ветерана у дресу Посушја Јосипа Баришића, те се одбила до Јове Лукића који неометан постиже овосезонски првенац у Премијер лиги БиХ.

Све је, како рекосмо, било лакше за браниоца титуле, који је након тог гола дјеловао много растрчаније, а до краја меча постигао још два поготка.

Прво је у 82. минуту погодио Панајотис Мораитис на асистенцију Горана Закарића, након што крилни нападач Борца није био прецизан, да би се у првом од три минута надокнаде на листу стријелаца уписао и Вушуровић, након што је лопта погодила Силвија Илинковића и завршила у мрежи.

Након овог тријумфа, Борац заузима треће мјесто на табели уз 23 бода, а у наредном колу, у суботу од 19 часова, гостоваће Зрињском.

БОРАЦ – ПОСУШЈЕ 3:0

стријелци: 1:0 Лукић (67.), 2:0 Мораитис (82.), 3:0 Вушуровић (90+1.), стадион: Градски, гледалаца: 3000, судија: Мирза Казлагић (Цазин), жути картони: Рамовић, Баћак, Милановић, Д. Бегић (Посушје).

БОРАЦ: Ћетковић, Кујунџић, Бошњак, Ћорић, Молс, Војновић, Лукић (од 86. минута Бегић), Врањеш (од 70. минута Мораитис), Мелег (од 70. минута Н. Дујаковић), Вушуровић, Закарић (од 90+1. минута Кулашин). Тренер: Немања Миљановић.

ПОСУШЈЕ: Баћак, Милановић (од 63. минута Д. Бегић), Шута, Баришић, Л. Бегић, Ландека (од 83. минута Леко), Кришто, Илинковић, Лучић, Милетић (од 6. минута Брекало), Рамовић (од 63. минута Благојевић). Тренер: Стипе Балајић.