Прекинут неугодан низ: Рукометаши надиграли Леотар у ”Борику”

Рукометаши Борца одиграли су вечерас на паркету дворане Борик можда и најбољу утакмицу у досадашњем току Премијер лиге БиХ. Црвено-плави су, наиме, у оквиру 11. кола надиграли требињски Леотар резултатом 34:19 и прекинули неугодан низ од три лигашка пораза и четири утакмице без сласти побједе.

Изабраници Мирка Микића отпор ривала из града на Требишњици почели су да ломе у посљедњој трећини првог полувремена, када су стекли предност од седам голова (13:6), уз одличан наступ голмана Слађана Суботића, који је одбранио 9 удараца гостујуће екипе. У других 30 минута наш тим је додатно појачао темпо и сасвим заслужено тријумфовао предношћу од 15 голова.

У екипи Борца најефикаснији је са 7 голова био Бојан Рађеновић, по 5 су постигли Дејан Унчанин и Милан Дакић, који је забиљежио 6 асистенција, док се Деан Шешић заиставио на 4 гола и 5 успјешних додавања саиграчима. Веома добри на голу били су Слађан Суботић и Арман Беширевић: Суботић је зауставио 16 шутева гостујуће екипе, док је Беширевић у посљедњих 15 минута, колико је провео на терену, забиљежио 5 одбрана. У гостујућем саставу Драганић и Јанковић су постигли по 4 гола.

Већ у четвртак рукометаше Борца очекује заостала утакмица 7. кола у Брчком са Локомотивом, док ће предстојећег викенда у редовном, 12. колу гостовати Славији.

БОРАЦ – ЛЕОТАР 34:19 (13:6)

дворана: ”Борик”, гледалаца: 150, судије: Амар и Дино Коњичанин (Високо), седмерци: Борац 5 (4), Леотар 4 (2), искључења: Борац 14 минута, Леотар 12 минута.

БОРАЦ: Беширевић (5 одбрана, 1 седмерац), Унчанин 5 (3), Ђурђевић 2, Даничић 1, Љубишић, Бубић 2, Суботић (16 одбрана, 1 седмерац), Њежић 2, Савић 2, Миљковић 3, Рађеновић 7 (1), Ћелић, Шешић 4, Буљина 1, Драгичевић, Дакић 5. Тренер: Мирко Микић.

ЛЕОТАР: Савовић (5 одбрана, 1 седмерац), Драганић 4, Бојовић, Милићевић, Милојевић 3 (1), Мићић, Нинковић 1, Радовић (5 одбрана), Срдановић 1, Јовановић 1, Уљаревић, Јанковић 4, Гленџа 3 (1), Ражнатовић 2. Тренер: Милан Симоновић.