Повратак побједама: Борац ”преболио” пораз од Грачанице и тријумфовао у Горажду

Рукометаши Борца вратили су се у Горажду на побједнички пут. Након лоше партије у мечу са Грачаницом и пораза у дворани Борик резултатом 21:25, изабраници Мирка Микића вечерас су у дворани ”Мирсад Хурић”, у мечу деветог кола, стигли до сва три бода резултатом 30:33.

Борац је након првих 30 минута био четири корака испред домаћих (14:18), а када је у 40. минуту дошао и до +7 (16:23), чинило се да ће побједа бити рутинска. Ипак, домаћи су успјели да закомпликују ствари и пет минута прије краја приђу на само два гола заостатка (27:29), али је наш тим ипак успио да одбије налет домаћег састава и забиљежи седми премијерлигашки тријумф.

Домаћима није помогла ни сјајна партија Дамира Делића, који је чак 12 пута затресао црвено-плаву мрежу, међутим није бивши рукометаш нашег тима (играо за Борац у сезони 2012-13) имао адекватну пратњу у својој екипи.

Са друге стране, у Борцу је са осам голова најефикаснији био Вукашин Ракоција, седам пута је погађао Милош Њежић, док су по шест пута прецизни били Немања Вучићевић и Бојан Рађеновић.

ГОРАЖДЕ – БОРАЦ 30:33

дворана: ”Мирсад Хурић”, гледалаца: 500, судије: Иван Џолић и Иван Шарац, седмерци: Горажде 10 (6), Борац 10 (8), искључења: Горажде 6 минута, Борац 6 минута.

ГОРАЖДЕ: Плех, Буква 5, Османковић 4, Чамо, Пушило, Кракоња 2, Јамак 2, Хурић, Хубанић, Хошо, Врана, Каркеља, Пилав, Жига 4, Делић 12, Фазлић 1. Тренер: Елвир Хошо.

БОРАЦ: Бера, Ракоција 8, Јеремић, Лињареш де Соуза 4, Ђурђевић 1, Тодоровић, Даничић, Миљковић, Њежић 7, Лукић 1, Суботић, Вучићевић 6, Рађеновић 6, Ћелић, Дакић. Тренер: Мирко Микић.