Рукометаши Борца уписали су први пораз у прољећном дијелу Премијер лиге Босне и Херцеговине. „Црвено-плави“ су синоћ, као гости, у оквиру посљедњег, 22. кола, поражени од екипе Коњуха резултатом 29:27 (18:15). Од самог почетка домаћи тим је контролисао меч, а највећу предност, вођство од пет голова разлике, екипа из Живиница имала је у 22. минуту (16:11). Међутим, изабраници Драшка Будише до краја полувремена, погоцима Алена Куленовића и Горана Гарића, успијевају да смање предност домаћих, тако да је након првих 30 минута на семафору писало 18:15.
Бањалучани су добро започели и други дио утакмице, те са два везана поготка Ивана Карачића дошли на један гол заостатка (18:17), али Коњух, головима Анела Мухића, Немање Керезовића и Алена Бјелобрковића, у 39. минуту поново долази до +3 (22:19). Међутим, Борчеви рукометаши се нису предавали. Захваљујући головима Владана Ракоције, Мирка Микића и Бориса Пуцаревића, бањалучки премијерлигаш у 42. минуту долази до изједначења (22:22). Ипак, домаћи нису дозволили потпуни преокрет, појачавају темпо и у 53. минут долазе до +4 (28:24), што им омогућава миран финиш и тријумф на крају утакмице.
Најефикаснији у побједничком тиму био је Анел Мухић са 9 погодака, док је код Борца бољи од осталих био Горан Гарић, који је 7 пута затресао мрежу домаћих.
КОЊУХ НАМЈЕШТАЈ – БОРАЦ 29:27 (18:15)
Дворана: Градска у Живиницама, гледалаца: 350, судије: Вејсил Беширевић (Бихаћ) и Емир Даутовић (Цазин), делегат: Перо Марић (Мостар), искључења: Коњух 8 минута, Борац 12 минута, седмерци: Коњух 4 (4), Борац 2 (2).
КОЊУХ НАМЈЕШТАЈ: Савић (11 одбрана), Хаџиомеровић, Лабенџ, Ђерзић, Ферхатбеговић 2, Мемић 1, Аљић 2, Керезовић 5, Бећар 2, Мухић 9 (4), Смајић, Камберовић, Бегић 3, Бјелобрковић 5.
Тренер: Емир Јунузовић.
БОРАЦ: Блажевић (7 одбрана), Мулабдић (8 одбрана), Шкорић 2, Малић 1, Гарић 7, Пуцаревић 1, Ракоција 1, Пијетловић 2, Куленовић 3, Илић 2, Микић 3, Унчанин, Карачић 5.
Тренер: Драшко Будиша.



















