Одбојка

Пораз у Модричи након пет сетова: Црвено-плави имали меч-лопту, па поклекли

Четврти пут су одбојкаши Борца ове сезоне играли премијерлигашки меч у пет сетова – и трећи пут изгубили.

У оквиру девете рунде, црвено-плави су поражени на гостовању Модричи Новопром, у мечу у којем су освојили први сет, потом јурили и стигли предност ривала, а на крају поклекли у сету одлуке.

Први сет завршен је резултатом 20:25, да би наредна два Модричани ријешили резултатима 25:22 и 25:21. Одлична завршница четвртог периода омогућила је Борцу да меч уведе у ”тај-брејк” (19:25) и обезбиједи освајање једног бода. Други је, ипак, изостао – имао је Борац меч-лопту при резултату 13:14, али су потом домаћи освојили три поена заредом и уписали пету побједу, а Борцу нанијели седми пораз.

Премијер лига БиХ за одбојкаше наставља се већ у сриједу (6. децембар) утакмицама десетог кола, у којем је Борац гостовати Љубињу-Банком, које је у првом колу савладао у ”Борику” резултатом 3:1.

МОДРИЧА НОВОПРОМ: Огњен Радуловић, Стефан Дробњак, Бранко Жилић, Филип Цвијић, Бранко Брестовац, Милош Цвијетић, Лука Шћитароци-Обад, Велибор Вуковић, Жарко Благојевић, Жарко Радуловић, Милан Дугић. Тренер: Лазо Цвијић.

БОРАЦ: Милош Каран, Ниша Танић, Сава Радић, Миленко Ћосић, Борко Илић, Владан Ајдер, Дарко Симић, Филип Пузић, Марко Мичета, Вељко Бјељац, Влатко Чанчар, Никола Алексић. Тренер: Мишо Марјановић.

(борац-спорт, фото: ОК Борац)