Пораз у Љубушком у дербију прољећне полусезоне, Борац далеко од одбране титуле

Рукометаши Борца поражени су данас у Љубушком од Извиђача резултатом 30:26 у дербију прољећног дијела шампионата, чиме су се, три кола прије краја, знатно удаљили од одбране титуле…

Црвено-плави пред посљедњих 180 минута касне два бода за ”скаутима”, који имају бољи међусобни омјер (први меч у Борику завршен побједом Борца резултатом 24:23), па је Борцу за титулу потребно да тријумфује у посљедње три утакмице (против Слоге из Горњег Вакуфа/Ускопља и Коњуха у Борику, те добојске Слоге на гостовању), док, са друге стране, Извиђач у исто вријеме смије да упише максимално један тријумф до краја сезоне.

Првих 15-ак минута припало је домаћима, који су повели са 7:3, Борац се вратио до 24. минута, дошавши на 9:9, а потом у другом полувремену, од 13:11 на крају првог дијела сјајном серијом 2:9 дошао до плус пет (15:20) у 41. минуту.

Имали су изабраници Веселина Вујовића тада све у својим рукама, али су до краја меча одиграли веома лоше. Дозволили су ривалу да постигне чак 15 голова до краја, а поентирали су само шест пута, за коначних 30:26 и велики корак Љубушака ка трону.